Cenevre’de turizm trafiği

Turizm Günlüğü'nün görsel partneri: Depositphotos

Last Updated on 23 Şubat 2022 by Turizm Günlüğü

Dünya yeniden açılmaya hazırlanırken Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile iş birliği trafiğini artırdı.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Dünya açılmaya başlarken Cenevre’de görüşmeleri hızlandırdı.

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, dünyanın birçok yerinde seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesi nedeniyle turizmin yeniden başlatılmasına odaklanan üst düzey görüşmeler için bu haftayı Cenevre’de geçirecek.

22 Şubat Salı günü UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, Dünya yeniden açılmaya başlarken ortak eylemleri ve öncelikleri görüşmek üzere DSÖ Genel Direktörü Dr. Thedros Adhanom Ghebreyesus ile bir araya geliyor.

İki BM kuruluşu, kısıtlamaların etkisizliğine ve hareketlilik üzerindeki genel yasakların ekonomik ve sosyal refah üzerinde yaratabileceği zarara karşı uyarıda bulunarak, kısıtlamaların kalıcı olarak hafifletilmesi ihtiyacını tartışacak.

Görüşmelerde ayrıca, uluslararası seyahate olan güveni yeniden tesis etmek ve toparlanmayı başlatmak amacıyla, UNWTO ve DSÖ’nün turizm ve sağlıkla ilgili daha net, daha tutarlı kural ve düzenlemelere yönelik ortak vizyonun oluşturulacak.

UEFA İLE ANLAŞMA

Kilit özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile de bir araya gelecek Pololikashvili, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Genel Müdürü Willie Walsh ve Cruise Lines International Association (CLIA) Başkanı ve CEO’su Pierfrancesco Vago ile görüşecek.

Bu toplantıların ardından UEFA’nın genel merkezine resmi bir ziyaret yapılacak.

Bloomberg HT’nin haberine göre; burada, UEFA Başkanı Aleksander Čeferin, olumlu bir değişimin itici gücü olarak spor turizmini teşvik etmeyi ve sektörü daha kapsayıcı ve esnek hale getirmeyi amaçlayan UNWTO ile ilk kez bir anlaşma imzalayacak.