Yaz Sıcaklarında Sizi Serinletecek 6 Rota

Yazın en serin iller
Abant

Last Updated on 4 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Sıcak yaz aylarında serinlik arayan ve doğanın kucaklayıcı atmosferinde dinlenmek isteyen tatil severler için özel rotalar bu listede toplandı. Yazın en serin iller.

Bolu’dan Kartalkaya’ya, Trabzon’dan Rize’ye uzanan doğanın kucağında rota önerileri Enuygun.com’dan. İşte serinleten bir tatil deneyimi için gidebileceğiniz yerler:

Bolu – Abant

Doğal güzellikleriyle ünlü olan Abant, yazın serin havası ve muhteşem gölüyle huzurlu ve sıcaklardan kurtulabileceğiniz bir kaçamak sunuyor. Abant’ta bungalovlar, doğa otelleri, göl manzaralı odalar ile eşsiz bir konaklama deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Trabzon

Sessiz ve huzurlu bir doğa tatili arayanlar için Uzungöl, Karadeniz Trabzon‘un gözde rotalarından biri. Yemyeşil doğası, serin havası ve şelaleleriyle ünlü Uzungöl’de yer alan butik oteller, size kendinizi doğanın kucağında hissettirecek. Yazın en serin iller.

Rize – Ayder Yaylası

Eşsiz doğal güzelliklere sahip Ayder Yaylası, yazın sıcaklarından kaçmak isteyenler için doğru bir adres. Sıcak su kaynakları, yayla evleri ve doğa otelleri, size huzur dolu bir tatil fırsatı sunuyor. Yazın en serin iller.

Erzurum – Palandöken

Yaz aylarında serin bir dağ havasını deneyimlemek isteyenler için Palandöken, harika bir seçenek. Dağ otelleri ve yaz sporları yapma imkânı ile doğanın tadını doyasıya çıkartın.

Bolu – Kartalkaya

Yazın bile sıcaklığın düşmediği Kartalkaya’nın mis gibi serin havası size iyi gelecek. Yazın dağ otelleri ve doğa aktiviteleriyle dolu Kartalkaya’da doğa ile iç içe bir tatil yapabilirsiniz.

Karadeniz Turu

Karadeniz’in serin yaylalarını keşfetmek ve bölgenin doğal güzelliklerini yaşamak için bir Karadeniz’e gitmeye ne dersiniz? Trabzon, Rize, Artvin gibi şehirleri kapsayan bir rota size eşsiz bir doğa deneyimi sunacaktır.