Antalya’daki turizm çalışanına sigara parasına ev

Toki

Last Updated on 6 Şubat 2017 by Yaşar Çelik

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm çalışanlarına TOKİ aracılığıyla bir aylık sigara parası maliyetine konut vereceklerini açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısı, belediyenin meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığındaki toplantıda 153 gündem maddesinden 58’i karara bağlandı.

CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer, “Antalya Yetimine Sahip Çıkıyor” projesinin 19 ilçe için de genişletilmesini talep etti.Türel bu talebe, uygulamanın pilot olduğunu kısa süre içinde projenin tüm ilçeleri kapsayacağını belirtti.

“Hal sorunu”

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Büyükşehir arasında Serik ilçesinde Yukarı kocayatak Mahallesi’nde 217 bin metrekarelik alanın mera vasfından çıkartılarak sosyal konut yapılmasını öngören bir protokolü imzaladıklarını kaydeden Türel, “Bu alanda iki proje yapılacak. Alanda toptancı hali yapılacak. Hal esnafımızla görüşeceğiz. Üç ilçemizin hali burada toplanacak. Kent merkezinde yer alan haldeki esnafımız da isterse buraya taşınacak. Onlarla oturup konuşacağız” dedi.

“Konut müjdesi”

Söz konusu alanda turizm emekçilerine ikin konut projesi yapılacağını dile getiren Türel, bölgedeki imar çalışmasında sona gelindiğini aktardı. Türel, “TOKİ vasıtasıyla turizm emekçesine işbirliğiyle ikinci konut imkanı söz konusu olacak. Taksitler bir aylık sigara parasını geçmemesi için görüşmeler sürüyor. Doğu çevre yolu için kamulaştırma yapmayı planlıyoruz. Kamulaştırma kolaylığı sağlamak için vatandaşlara burada yapılacak evlerle takas imkanı sunacağız. Burada tabi çıkacak olan konutlardan bizde bazı kamulaştırma noktalarında takas konusunu gündemin içine koyduk.”