Kış turizminin yeni gözdesi: Zigana Kayak Merkezi!

Doğu Karadeniz’in ilk kayak merkezlerinden biri olan Zigana Kış Sporları ve Turizm Merkezi, kış turizmine damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarındaki 2 bin 100 metre rakımlı Zigana Dağı’nda bulunan kayak merkezi, 800 ve 600 metre uzunlukta iki pist ile hem profesyonel hem de amatör kayakçılara hizmet sunuyor.

Kayak sezonunun Aralık ayında başlayıp Mart ayında sona erdiği Zigana Kış Sporları ve Turizm Merkezi, geçtiğimiz sezon yerli ve yabancı 10 bini aşkın ziyaretçi ağırladı.

Kayak merkezi, bünyesinde bulunan otel ve kayakevi ile ziyaretçilerine hem Zigana coğrafyasının eşsiz doğasını hemde keyifli kış tatili sunuyor.

EN ÇOK ARAP TURİSTLER İLGİ GÖSTERDİ

Basına açıklamalarda bulunan Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Zigana Dağı Tesisler Amiri Hasan Şahin, bu sezondaki ilk kayak faaliyetlerine başlayan tesise en çok Arap turistlerin ilgi gösterdiğini söyledi.

Zigana Gümüşkayak Tesisleri İşletme Müdürü Abdullah Eroğlu ise ziyaretçilerin Aralık-Şubat arası aylarda tesislere yoğun ilgi gösterdiğine işaret ederek Arap turistlerin ilgisinden mutlu olduklarını söyledi.