Antalya’nın yeni turizm etkinliği: Tour of Antalya

Son yıllarda önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yapan Antalya’da turizmcilerin katkısı ile ilk kez düzenlenecek olan Tour of Antalya, dünyaca ünlü bisikletçileri ağırlayacak.

22 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Tour of Antalya, Antalya’nın hem spor kimliğine hemde tanıtım çalışmasına önemli bir katkı sağlayacak.

Her sene binlerce sporcuya kamp imkanı sağlayan Antalya, alt yapısının uygunluğu ve mevsimsel avantajlar sayesinde önemli spor etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.

AKRA – Barut Hotels ana sponsorluğunda T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun destekleriyle ilk kez düzenlenecek olan Tour of Antalya’ya Corendon, ICF Airports ve The Land Of Legends gibi önemli turizm markaları da destek veriyor.

Konu hakkında açıklama yapan Organizasyon Komitesi’nden A. Haluk Özsevim, Türkiye’nin turizm başkentinin yine turizmcilerin desteği ile önemli bir spor etkinliğine ev sahipliği yapacağını söyleyerek “Turizmin ve turizmcilerimizin Antalya’nın marka değerine katkısı tartışılmaz. Antalya’nın tanıtımına ve imajına katkı sağlayan bütün organizasyonlara destek veren turizmcilerimiz Tour of Antalya ve Akra Gran Fonda bisiklet yarışlarına da büyük bir katkı sağladı. Başta Akra – Barut Hotels olmak üzere Corendon, ICF Airports ve The Land Of Legends, bisiklet turumuza sponsor oldular. Bu tür organizasyonlar Antalya’nın tanıtımına katkı sağladığı gibi imajına ve medeni kent algısına da destek vermektedir. Bu organizasyona katkı sağlayan başta Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yanı sıra Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Kemer Belediyesi ve Manavgat Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

20 ÜLKE, 25 TAKIM, 15 SPORCU

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2018 takviminde 2.2 kategorisinde dört günlük etaplı yol yarışı olarak yer alan Tour of Antalya’da 20 ülkeden 25 takım ve 175 sporcu mücadele edecek.

BİSİKLET FESTİVALİ COŞKUSU

Organizasyonun son gününde yüzlerce amatör bisikletçinin katılacağı Akra Gran Fondo Antalya yarışı ile birlikte dört gün boyunca Antalya’da “Bisiklet Festivali” coşkusu yaşanması sağlanacak.