I-MICE “yeni logosuyla“ sektörle buluştu

Tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmek adına yola çıkan ve bu yolda hızlı fakat emin adımlarla yoluna devam Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) yakın zamanda gerçekleştirdiği Fam trip organizasyonları, kişisel gelişime yönelik eğitimler, bedensel engelliler derneği ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesinden sonra üyeleri ve mice yapan acentelere yönelik “Network Party“ etkinliğinde bir araya geldi.

Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kanatları altında “STRESİNİZİ BOŞLUĞA ATIN“ sloganı ile geceye hazırlanan I-MICE yine müthiş bir geceye imza attı.

Yaklaşık 250 civarında misafirin katıldığı gecede, katılımcıları derneğin icra kurulu üyeleri ve 2K insan kaynakları firmasının geceye özel hazırlanmış hostesleri karşıladı.

Solution House firmasının mekan giydirme sponsoru olduğu gecede I-MICE “yeni logosuyla“ ilk defa sektörle buluştu.

Endam İstanbul / The Purl Hotel

Karaköy’ün en özel mekanlarından olan Endam İstanbul, The Purl Hotel’in 8. ve 9. katlarında yer alıyor. Ahmet Bey, Zeynep Hanım ve tüm detaylarla birebir ilgilenen Tansel Hanım ev sahipliğinin en güzel örneğini sergilediler. Ünlü fotoğraf sanatçısı Buğra Sağıroğlu gecenin en güzel karelerini çekti.

Misafirler, yurtdışından gelen dansçılar, DJ Ünal Çakmağın geceye özel hazırladığı liste ve DreamShots firmasının hazırlamış olduğu bir birinden özel kokteyller ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar keyifli vakit geçirdi.

Geceye güzel sesiyle renk katan Özge Erdeniz bir sonraki etkinlikte sahne almak adına sabırsızlandığını belirtti.

Geceye damga vuran çekilişlerdi…

Show grubu sponsorluğu sunan Exp-ert DMC aynı zamanda gecede gerçekleşen çekilişte Budva Turu ve Grand Ukrayna Turu sundu.
Asian Escape firması 3’er gece Dubai, Katar ve Lübnan turu hediye etti.
Day Tours of Cuba firması 5 gece 6 gün Küba turu
Ala carte tours firması 5 gece 6 gün Hindistan turu
CML Turizm (Antep) firması ise 5 kişi için 1 gece Antep konaklaması ve 5 kişilik İmam Çağdaş Restaurantta öğle yemeği sundu.

Derneğin icra kurulu üyelerinden Sarı Yapım Genel Müdürü Talha Sarı gecede sosyal medya üzerinden canlı yayın gerçekleştirip en güzel kareleri drone ile birlikte yakaladı.

Basılı malzeme sponsoru olan icra kurulu üyesi Mine Karaçaylı (Turuncu Basım) aynı zamanda derneğin sosyal sorumluluk komisyon başkanı olarak önümüzdeki günlerde farklı projelerle karşımıza çıkacağını belirtti. Lukon Audiovisual ile Endam İstanbul renkten renge büründü. Sky reklam ve derneğin icra kurulu üyelerinden Dream On Event ile I-MICE gökyüzündeydi.

I-MICE 2. Başkanı ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurt: Sektör paydaşlarımızın gelirlerini artırmak istiyoruz! 

Gecede kısa bir açılış konuşması yapan I-MICE 2. Başkanı ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurt; “Dernek olarak çok aktifiz. Network etkinlikleri, sosyal sorumluluk projeleri, yurt içi ve yurt dışı tanıtım etkinlikleri, kişisel gelişime yönelik eğitim organizasyonları gerçekleştirdik. Bu sene ajandamızda bir yandan bunları arttırmak diğer yandan ise sektör paydaşlarının pastasını büyütecek B2B organizasyonları gerçekleştirmek ve sektörel anketler ile ölçümlemeler yapmak istiyoruz“ dedi.

I-MICE Başkanı Serdar Söyler: Bu sene yurtiçi ve yurtdışında temsilcilikler açacağız!

I-MICE Başkanı Serdar Söyler ise yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi: “Sektörüne sahip çık ve hep birlikte çok daha güçlüyüz mottosu ile yola çıkan derneğimiz, artık icra kurulu üyelerimiz ile çok daha güçlü. Yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz Olağanüstü Genel Kurulumuzda hem derneğimizi güçlendirdik hem de adımıza Endüstri kelimesini ekledik. Gidilecek çok yolumuz ve yapılacak çok şey var. Bu sene yurtiçi ve yurtdışında temsilciliklerimizi açıp, çok daha geniş kitlelere dokunmak ve fayda üretmek istiyoruz. Gelen tüm misafirlerimize, dostlarımıza şükranlarımızı sunarız.“

I-MICE Genel Sekteteri Işıl Özmen: 2020 yılına kadar 2000 üye hedefi koyduk!

Üyeliklerin son durumu ile ilgili bilgi aktarımı yapan I-MICE Genel Sekteteri Işıl Özmen şunları ifade etti: “Geçen sene altyapımızı sağlamlaştırmak ve projelere odaklanmaktan üye sayısı olarak 250 civarında kaldık. Derneğimizin bilinirlilik sağlaması, proje üretmesi ve sektörümüze dokunması sebebiyle bu sene üyeliklerde ciddi artışımız var. 2020 yılına kadar 2000 üye hedefi koyduk. Facebook grubumuzda üye sayımız 10.000’e yaklaştı. Linkedin hesabımızda yurtiçi ve yurtdışından mice çalışan 20.000 üzerinde bağlantımız var. Yeni bir Web sitesi hazırladık. Yani sürekli üretiyoruz..“

İcra kurulu üyesi Serkan Erberksoy: Anketler ile sektörümüzün veri bankasını oluşturacağız!

Anketler ile ilgili görevlendirilen icra kurulu üyesi Serkan Erberksoy; “60 civarında sektöre dokunan, yan ekonomileri besleyen, gelir grubu yüksek, tanıtıma ve kültüre ciddi katkısı olan bu sektörün maalesef bir datası veya verisi yok. Önümüzde ki günlerde yoğun bir şekilde anketlerimiz olacak“ dedi.