Şaban Kayıkçı, Bodrum Kervansaray Otel’inin yeni sahibi oldu

Geçen yıl Mart ayında icra ihalesi ile satışa çıkarılan Bodrum Kervansaray Otel, Asya Gaz’ın sahibi ve iş adamı Şaban Kayıkçı tarafından alındı.

Mega Varlık Yönetim A.Ş.’nin sahip olduğu Bodrum Kervansaray Otel’in devir işlemleri bu hafta yapılacak. Bir yıldır kapalı olan otelin önümüzdeki sezon yeni bir isimle hizmete alınacağı öğrenildi.

Hürriyet’te yer alan habere göre Kervansaray Grubu’na bağlı olan otel, geçen yıl icra ihalesi ile belirlenen 94 milyon 239 bin TL bedelden 47 milyon 150 bin TL’ye, temlik alacaklısı durumundaki Mega Varlık Yönetim A.Ş. satın almıştı.

OTEL ARTIK ASYA GAZ A.Ş.’NİN SAHİBİ ŞABAN KAYIKÇI’NIN

Bodrum Kervansaray’ın satışı için uzun zamandır görüşme içerisinde olan Mega Varlık, 463 odası bulunan oteli deniz taşımacılığı, gayrimenkul geliştirme ve petrokimya alanlarında faaliyetleri bulunan aynı zamanda Asya Gaz A.Ş.’nin de sahibi Şaban Kayıkçı’ya sattı.

Otelin devir işlemlerinin bu hafta yapılacağı kaydedilirken bir yıla yakın süredir kapalı olan otelin, yapılacak yenileme yatırımı ile gelecek yeni bir isimle hizmet vereceği öğrenildi.

“KENDİ FAALİYET ALANIMIZA YOĞUNLAŞACAĞIZ”

Otelin satışı hakkında açıklamalarda bulunan Mega Varlık A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Şendil, “Ana faaliyet alanımız finansal piyasalar… Satış ile birlikte, kendi faaliyet alanımıza daha fazla odaklanma imkânı elde etmiş olacağız. Yine, elde edeceğimiz kaynakla da, faaliyet alanımıza daha fazla yatırım yapma imkânı bulacağız. Turizm sektörünün yeniden güçlü bir canlılık kazandığı bu süreçte satışın olması oldukça önemli” dedi.