I-MICE’tan bir sosyal sorumluluk projesi daha

Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Eskiköy ilkokulu

Son Güncelleme Tarihi

“Bekleyin Geliyoruz” mottosuyla yola çıktığımız bir yolculuk hiç bu kadar anlamlı olmamıştı! diyen Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) 2. Başkanı Hüseyin Kurt, Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Eskiköy ilkokuluna yardım götürdüklerini belirtti.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) 2. Başkanı Hüseyin Kurt, bu yeni projeyi şöyle anlatıyor:

“Bu duygusal ve anlamlı yolculuk nasıl başladı?”

“Bir gün icra kurulu üyemiz ve sosyal sorumluluk projeleri komisyon başkanımız Mine Karaçaylı’yla sohbet ederken sosyal sorumluluk projelerinin nerede ve kime olursa olsun çok kıymetli olduğu fakat Doğu Anadolu veya Güneydoğu Anadolu’da yaşayan kardeşlerimizle köprü kurmamız gerekliliğini masaya yatırdık.

Yaptığımız araştırma ve hazırlık neticesinde bu sene okul açılışında Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Eskiköy’de bulunan Eskiköy ilkokuluna yardım götürme kararı aldık ve hemen işe koyulduk.

Dernek olarak dokunmak için varız! Sektöre ve insana dokunmak birincil önceliğimiz. Dolayısıyla sosyal sorumluluk projeleri çok aktif olan birbirinden farklı bir sürü etkinlik ve organizasyon üreten derneğimiz içerisinde önemli bir yer tutuyor.

Yakın zamanda TÜRSAB, THY Gürcistan Genel Müdürlüğü, Nevşehir Valiliği ve KAPHIB koordinasyonunda Gürcistan’dan gelen potansiyel acentaları, patriklikten din görevlisi ve Gürcü basın mensuplarını tanıtım ve işbirliği toplantıları (B2B) kapsamında İstanbul ve Kapadokya’da ağırladık. Çok verimli geçen organizasyon, umarım İstanbul ve Kapadokya’da katma değer yaratacak. Pastanın büyümesi, ticaret hacminin gelişmesi ve yan ekonomilerin gelişmesi adına da pozitif katkıda bulunacaktır.”

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) İcra Kurulu Üyesi & Sosyal Sorumluluk Projeleri Komisyon Başkanı Mine Karaçaylı da; şehir karmaşası, kargaşası, sürekli bir yerlere yetişmek telaşı ve maalesef büyük şehir olmanın getirdiği zorluklar içerisinde geçen hayatımızın, bazen bizim dışımızda da bir dünya ve yaşayanlar olduğunu unutturabildiğini dile getiriyor. Karaçaylı, “Bu anlamlı organizasyonu gerçekleştirmemize vesile olan kocaman yürekli I-MICE ailemize teşekkürlerimizi iletmek isteriz” diyor.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Genel Sekreteri Işıl Özmen ise şöyle konuşuyor; “Minik elleri tutmak küçücük kalpleri hissetmek tarifsiz bir duyguydu. Çok yoğun destekle ve derneğimizin dört temsilcisiyle erken başlayan günümüzün bitmesini hiç istemiyorduk. Türkiye’nin her yerinden var olan üyelerimiz ve destekçilerimiz, bizden an be an gelecek haber veya görselleri sabırsızlıkla bekliyordu.”

Hüseyin Kurt şu sözlere dikkat çekiyor:

“Biz sizlerle dokunmaya devam edeceğiz.. #hepbirliktedahagucluyuz

Kolay olmadı belki bu veda ama yine geleceğimizi biliyorlar…

“Başkaları için duyduğun kaygı, kendin için duyduğun kaygıların önüne geçtiği zaman olgunlaşmışsın demektir.”
John Mac Noughton”