myGO otellerin geceleme ortalamasını yükseltiyor!

myGO Worldwide Kontrat Müdürü Gülseli Hayal

Mayıs 2018’de Türkiye ofisinin faaliyete girmesiyle çok kısa bir sürede alanında yüksek rakamlara ulaşan myGO Worlwide, özellikle İstanbul’daki otellere yüksek geceleme sayıları ile misafir bağlantısı yaptığından, çalıştığı otellerin geceleme ortalamalarını yükseltiyor.

myGO’nun faaliyetleri ve otel partnerlerine kontrat esnasında/sonrasında sağladıkları faydalardan bahseden myGO Worldwide Kontrat Müdürü Gülseli Hayal, daha kontratı yükledikleri anda birçok otellerinin anında rezervasyon aldığını ve bu durumun kendisini ilk başlarda çok şaşırttığını dile getirerek “Bugün ise; oteliniz myGO ile anlaşma imzalarsa, 5 dakika içinde kazanmaya başlıyorsunuz diye söze başlayabiliyorum. Global diğer wholeseller firmalara göre eğer ki aynı otelde bir tık daha iyi fiyatımız var ise veya otelin o an uzun süre konaklamaya yönelik bir kampanyası var ise, rakiplerimize göre çok daha hızlı rezervasyon alıp, otellerimize kazandırıyor ve otellerin geceleme sayılarını da hızla yükseltiyoruz” diyor.

İstanbul’daki otellerde yabancı turistlerin geceleme sayıları 2-3 gece iken, kendilerinde İstanbul konaklaması 6 gece ortalaması ile gerçekleştiğini ifade eden Gülseli Hayal, açıklamalarına şöyle devam ediyor:

myGO Worldwide Kontrat Müdürü Gülseli Hayal

KIŞIN HER GÜN EN AZ 50 ODA REZERVASYONU

“Rezervasyon kapasitemizin yüzde 80’i İstanbul otellerine düşüyor… Fas, Tunus ve Cezayir’den Türkiye’ye yoğun bir uçuş trafiği var. Günde 30’a yakın uçuş var, bunların yarısını bile dolu düşünsek, Kuzey Afrika ülkelerinden günde ortalama 5 bin kişi İstanbul’a geliyor, bu gerçekten de iştah kabartan bir rakam. Kış döneminde bile her gün en az 50 oda rezervasyonu alıyoruz. Bu rezervasyonlarımız; alışveriş, kültür turu ve tur-transfer alan FIT müşterilerimizden oluşuyor.

“GECELEME SAYILARINI HIZLA YÜKSELTİYORUZ”

Başlangıcı Hotelbeds olmak üzere, sektörün önde gelen markalarında otellerle verimli iş birlikleri sağladım. Özellikle 10 yıla yakın bir zamandır tanıdığım otelcilerle artık iş ortağı değil, arkadaş olduk. Bunun myGO’da hızlı ilerleyebilmemiz için çok büyük bir etkisi oldu. Tecrübelerim, samimiyetin çok büyük bir kazanım olduğunu gösterdi. Ayrıca sadece myGO’da gördüğüm çok pozitif bir durumdan bahsetmek istiyorum. Daha kontratı yüklediğimiz anda birçok otelimiz anında rezervasyon aldı, bu beni çok şaşırtmıştı başlarda! Bugün ise; oteliniz myGO ile anlaşma imzalarsa, 5 dakika içinde kazanmaya başlıyorsunuz diye söze başlayabiliyorum. Global diğer wholeseller firmalara göre eğer ki aynı otelde bir tık daha iyi fiyatımız var ise veya otelin o an uzun süre konaklamaya yönelik bir kampanyası var ise, rakiplerimize göre çok daha hızlı rezervasyon alıp, otellerimize kazandırıyor ve otellerin geceleme sayılarını da hızla yükseltiyoruz. Daha önceki görüşmelerimde nadiren otel sahipleri ile tanışırdım ama otel sahipleri zaman içerisinde ofisimize kadar gelerek bizlere teşekkür etmeye başladılar.”

“TARİHİ YARIMADA VE BÜYÜK OTELLERİN GÖZDESİYİZ”

Sistemlerinde en çok İstanbul’da, tarihi yarımada bölgesinin talep gördüğünü belirten myGO Worldwide Kontrat Müdürü Gülseli Hayal, sözlerini şu şekilde bitiriyor:

“Bu talebi karşılayabilmek adına 4 ay içinde, toplam 400 oteli kontratlarımıza ekledik. Bununla birlikte hemen her gelir grubundan misafirimiz olduğu için, Sirkeci-Laleli bölgesine de talep alıyoruz. Ayrıca büyük otellerin de gözdesiyiz! Zira farklı pazarlardan VIP gruplar getiriyoruz. Fildişi Sahilleri ve Umman Sultanlığı’ndan çok kaliteli gruplarımız oluyor, ayrıca myGO’nun sadakat programı kapsamında 600 kişilik exclusive bir müşteri kitlesi var. Bu kitle, Fas, Tunus, Cezayir, Fildişi Sahilleri ve Umman Sultanlığı ağırlıklı olmak üzere, daha çok bütçesi yüksek butik-özel kategori ve/veya 5 yıldızlı otelleri tercih eden misafirlerden oluşuyor. Birçoğu FIT olarak rezervasyon yaptırıyor, tur-transfer gibi hizmetleri de bizden satın alıyor. Bu değerli kitle içinde, daha üst segmentteki otellere giden küçük-büyük gruplar da yer alıyor. Üstelik sadece Leisure değil Business gruplar da getiriyoruz.

SİSTEME AÇILAN OTELLER ANINDA REZERVASYON ALIYOR

Otelci meslektaşlarımız myGO ile kontrat yapma aşamalarında hiçbir zahmetle karşılaşmıyorlar. Bizimle kontrat yaptıktan itibaren, otelin fiyatı aynı gün içinde sisteme yükleniyor ve hemen rezervasyon almaya başlıyorlar. Piyasada bizimle aynı işi yapan ve marka bilinilirliği yüksek birçok B2B rezervasyon portalı ise ortalama olarak kontrat süresinden itibaren iki hafta içinde oteli sistemlerine açıyorlar. Biz son derece hızlı aksiyon alıyoruz, Türkiye ofisimizin gücünü kullanıp, aynı gün sisteme açılan otellerimize, hemen rezervasyon alma imkanı sunuyoruz. Kontratı sadece fiyat alma kısmında bırakmıyoruz. Sonrasında otellerden gelen talepleri de, mutlaka aynı gün cevaplandırıyoruz.

“EXTRANET İLE İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ”

Channel Manager sisteminin bir benzeri olan extranet sistemimiz ile otellerin doluluk oranlarına göre fiyat değişikliği yapmak istemesi halinde, extranet üzerinden anında güncelleme yapabiliyorlar.”

myGO HAKKINDA

Belçika-Brüksel merkezli olan global bir rezervasyon portalı olan ve 2017’de henüz Türkiye’de fiili olarak varlık göstermiyor iken 35 bin oda gecelemesi yapan myGO, Türkiye ofisinin açılmasının ardından 2018’de, 6 aylık süreçte 65 bin oda/geceleme rakamlarına ulaştı. Ağırlıklı olarak Kuzey Afrika pazarından hem düşük bütçeli otellerle, hem de üst segment konseptlerde de rezervasyonlar alan myGO, hem leisure, hem de business gruplar ve FIT olarak da VIP portföye sahip bir şirket. Middle East pazarına kıyasla, Kuzey Afrika pazarının daha kaliteli ve otellerin daha fazla tercih edeceği bir misafir profiline de sahip…