Travelux Cappadocia Kurucu Ortağı Sadegül Bostancı: Yeni hedef pazarımız Malezya

Last Updated on 15 Şubat 2019 by Yaşar Çelik

Kapadokya merkezli seyahat acentesi Travelux Cappadocia’nın Kurucu Ortağı Sadegül Bostancı, Kapadokya destinasyonundaki son gelişmeleri, yaşanan sıkıntıları ve kendisinin yürüttüğü çalışmalar hakkında Turizm Günlüğü’ne açıklamalarda bulundu. İşte Kapadokya’daki son durum…

2000 yılından beri turizm sektörü içerisinde yer alan Sadegül Bostancı; 15 yıl boyunca operasyondan satışa farklı alanlarda çalışmalar yürütüp müdürlük görevini üstlenen bir isim… 15 yılının ardından kendi acentesini kurma kararı alan Bostancı; Travelux Cappadocia markasıyla Nevşehir, Kapadokya’nın yanı sıra tüm Türkiye genelinde operasyonlar düzenliyor.

SIRADA OUTGOING OPERASYONLAR VAR

Yaklaşık 15 kişiden oluşan ekibiyle incoming operasyonlar düzenleyen Travelux Cappadocia; kısa süre içerisinde outgoing operasyonlarına da başlayacak.

Son üç yıldır fuar ve workshop’lara katılım göstermeye önem verdiklerini belirten Sadegül Bostancı; bunun geri dönüşünü ve faydalarını rahatlıkla gözlemlediklerini söyledi.

10 YIL BOYUNCA ABRAŞ CAVE HOTEL’İ İŞLETECEK

Katıldıkları fuar ve workshop’lar kapsamında edindikleri izlenimler sonrasında Kapadokya’da konaklama sektöründe de faaliyet göstermeye karar aldıklarını ifade eden Bostancı; “üç ay önce Kapadokya’da yer alan 10 odalı butik otelin işletmesini 10 yıllığına devraldık. Abraş Cave Hotel markası altında, 10 yıl boyunca konaklama alanında da hizmet sunacağız” dedi.

“MALEZYA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR PAZAR”

Sadegül Bostancı, ilk etapta Uzakdoğu pazarlarına odaklanacaklarını ve bu doğrultuda öncelikli olarak Japonya, Malezya pazarları için görüşmelerde bulunacaklarını belirterek; Malezya’nın önemli bir potansiyele sahip olacak yeni bir pazar olduğunu vurguladı.

Kapadokya turizminde yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Sadegül Bostancı şu açıklamalarda bulundu:

KAPADOKYA’DA SON DURUM

“Eski pazarlarımız arasında yer alan Çin, Japonya, Hindistan ve Pakistan’da 2019 yılında yeniden hızlı yükseliş trendi başladı. Özellikle Japonya, Kapadokya için çok önemli bir pazar. Bunların yanı sıra iç pazarda da Kapadokya oldukça tercih edilen bir destinasyon. Bölgede çekilen dizilerin sonrasında oldukça talep gördü.”

“BU YIL KAPADOKYA’DA OTEL SIKINTISI YAŞANABİLİR”

“Türkiye’den de, evlenme teklifi, balayı için, kültür turları için ve özellikle fotoğraf çekimleri için gelenler de önemli bir artış yaşandı. Bu yıl Kapadokya’da otel sıkıntısı yaşanabilir çünkü bölgede yer alan 3-4 tane büyük otel tadilata girdi ya da yıkıldı. Bunları kompanse edecek tesisler açılmadı. Bu nedenle talep yoğunluğuna göre otel sıkıntısı yaşanabilir.”

KAPADOKYA’NIN ÖNCELİKLİ SORUNLARI

Kapadokya’nın öne çıkan sorunlarına da değinen Bostancı; bunları eğitimli personel bulma  zorluluğu, soruşturma kapsamında olan balon turları olarak sıraladı. Travelux Cappadocia yöneticisi, balon turlarına ilişkin konunun bir an önce netlik kazanması gerektiğini belirtti.

Son olarak Kapadokya’nın kültür turizminin ve balon turlarının yanı sıra ziyaretçileri birçok aktivite imkanı sunduğunu; Jeep safarisinden ATV parkurlarına, at ve deve turlarından Türk Geceleri’ne benzer birçok ek aktivite sunduğunu belirterek; Kapadokya’yı tercih edenlerin sıkılmayacağını ifade etti.

Peribacaları’ndaki otel inşaatı durduruldu!