Hasan Erdem’in tezahüratlı seçim konuşması

TÜRSAB Başkan adayı ve Selam Turizm’in sahibi Hasan Erdem, TÜRSAB 24. Olağan Genel Kurulu'nda seçim vaatlerini açıkladı.

TÜRSAB 24. Genel Kurulu toplantısında seçim vaatlerini açıklayan TÜRSAB Başkan adayı ve Selam Turizm’in sahibi Hasan Erdem’in “Hac ve umre yapan acenteleri derneklerin elinden kurtaracağız” sözü kurul içinde yüksek tansiyona neden oldu.

Bugün İstanbul Kongre Merkezi (ICC) Harbiye Oditoryumu’nda gerçekleştirilen TÜRSAB 24. Olağan Genel Kurulu, heyecanlı bir açılışın ardından Yönetim ve Denetim Kurulu ibra sürecinin öncesinde yerini gergin anlara bırakmıştı. (Detaylar için: İşte Genel Kurul’da ibra öncesi yaşananlar ve ibra oylaması) İlerleyen dakikalarda ibranın netleşmesiyle Genel Kurul’da program akışında da yer alan araya çıkıldı.

Tansiyonun zaman zaman yükseldiği TÜRSAB 24. Olağan Genel Kurulu’nda an itibarı ile başkan adaylarının seçim vaatlerini içeren konuşmaları başladı.

İlk konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan TÜRSAB Başkan adayı ve Selam Turizm’in sahibi Hasan Erdem Yönetim Kurulu Başkanı’nın ve yöneticilerin önceliğinde acentelerin olacağını kaydederek geri kalan seçim vaatlerini şöyle sıraladı:

  • Meslek değiştirmek istiyorsanız şirketinizi devretmeden belgenizi devredebilirsiniz.
  • Her seyahat acentesi sahibi; acente belgesiyle hiç başka belge istenmeksizin havalimanlarında, otellerin önünde yolcularını rahat bir şekilde karşılar, faaliyetlerini rahat bir şekilde yapacak. Bunun alt yapısını, kanuni yapısını hazırlayacağız.
  • E-ticaret hacmimizi arttıracağız, daha kolaylaştıracağız; gelişen yüksek teknolojiyle rekabet edemeyen acentelerimizin sorunlarını, kurum olarak imkanlarımızı kullanarak teknolojik eğitim merkezi hayata geçireceğiz.
  • Kurumumuzun ve meslek itibarımımızın değerini arttıracağız. (Şimdi paydaşlarımızın ve kamuoyunun nezdinde var olan itibarımız yok edildi. Yani sözlerin tersi oldu.)
  • Kurumun 1 lirasını dahi israf etmeyeceğiz. Sizden aldığımız paraları sizler için harcayacağız.
  • Hac & Umre yapan arkadaşlarımızı bir kenara atmak olmaz. Koruyup kollayacak olanlar biziz. Bu yüzden hac ve umre yapan acenteleri derneklerin elinden kurtaracağız.
  • Ortadoğu ve in-coming yapan acenteler için 2 ay içerisinde güzergah belgesini kaldıracağız.

Kendisine yapılan mobbing’i ve meslektaşlarından gelen ‘istifa et’ çağrılarını sert bir dilde eleştiren Erdem, söz konusu bu isimlere “Nasıl demokrasiye inanan bir ağabeyimsin? 8 kişinin karşısında bir farklı sese tahammülün yoksa nasıl demokrasidir bu?!” sözüyle yanıt verdi. Ve ardından bağımsız denetim raporu ve ilişkili olaylar için Firuz Bağlıkaya’nın Genel Kurul’dan özür dilemesini beklediğini söyledi. Bunun üzerine salonda büyük bir alkış ve tezahürat tufanı koptu.

Hasan Erdem, 30 Kasım – 1 Aralık TÜRSAB seçim heyecanı öncesinde ikinci konuk olarak 11 Kasım tarihinde TÜRSAB TV’de yayınlanan “Biz Bize: Adaylar Anlatıyor” programına çıkması beklenmişti. Ancak programa katılmayarak eleştiri oklarının hedefi olmuştu. (Haberi okumak için: TÜRSAB TV’ye katılmayan Hasan Erdem’e sert eleştiri)