Türk tur operatörü ve acentalardan Euro 2020 atağı

Last Updated on 5 Şubat 2020 by Turizm Günlüğü

Türkiye A Milli Futbol Takımı grup maçlarına ev sahipliği yapacak Bakü’ye turizm atağı başladı.

UEFA Euro 2020, Azerbaycan turizmine doping olacak. Bu yıl haziran ayında A Grubu maçlarına ve temmuzda çeyrek finale ev sahipliği yapacak olan Bakü, özellikle komşu ülkelerden canlı futbol izlemek isteyen taraftarları çekecek.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın grup maçlarına ev sahipliği yapacak Bakü, Türk taraftarlar için hazırlıklarını tamamladı. Setur, Jolly, Prontotour gibi Türk turizm şirketleri de maç için paket turlarını satışa sundu.

OTOBÜSLÜ PAKETLER 550 DOLAR’DAN, UÇAKLI TURLAR 750 EURO’DAN BAŞLIYOR

Dünya Gazetesi’nden Selenay Yağcı’nın haberine göre; özellikle Karadeniz’den karayolu ile hazırlanan turlar dikkat çekerken, Azerbaycan Havayolları’nın Haziran’daki bazı İstanbul-Bakü uçuşları da şimdiden doldu.

Otobüslü paketler en az 550 dolardan, uçaklı turlar ise 750 eurodan başlıyor. Gidiş-dönüş uçak bileti fiyatları, maça 4 ay olmasına rağmen şimdiden iki katına çıktı. Maçların olduğu haftalarda uçak biletleri yaklaşık 2 bin lira… Otobüs ile İstanbul’dan yola çıkmak isteyen taraftar ise ortalama 300 lira bilet parası ödeyecek. Maçların olduğu tarihte ise otel fiyatlarının ise 5 katlanması bekleniyor.

AVRUPALI TURİST SAYISINDA ARTIŞ

Geçen yıl Formula 1 Azerbaycan Grand Prix ve UEFA Avrupa Ligi Finali gibi yüksek profilli spor etkinliklerine ev sahipliği yapan Azerbaycan, ağırlıklı olarak Rusya, Türkiye, Gürcistan ve İran’dan turist ağırlıyor. Geçen yıl özellikle Azerbaycan’a Birleşik Krallık’tan gelen ziyaretçi sayısı yüzde 25.3, Çin’den gelen ziyaretçi sayısı yüzde 62.4 ve Almanya’dan gelen ziyaretçi sayısı yüzde 19.4 arttı.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.