2017’de uzun tatil yapabilmek için tavsiyeler!

2017 yılında en erken tatil, 1 Mayıs’ta. Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu’na göre resmi tatillerin çoğunun hafta sonuna denk geldiği 2017’de çalışanlar bazı birleştirmelerle daha uzun tatil yapabilirler.

Uçak arama motoru Enuygun.com’un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, 2017’de daha fazla tatil yapmanın yollarını anlattı. Dini bayramların yani Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin de bu sene hafta sonuna denk geldiğini vurgulayan Hacıbayramoğlu, “İyi bir seyahat planlaması yaparak tatil gün sayısı arttırılabilir. Ramazan Bayramı’nda 3 gün izin alarak 9 gün, Kurban Bayramı’nda da 2,5 gün izin alarak 10 gün tatil yapılabilir” dedi.

BAYRAM TATİLLERİ BİRLEŞTİRİLEBİLİR

Bu yıl Ramazan Bayramı’nın bir sonraki haftayla birleştirebileceğine dikkat çeken Hacıbayramoğlu, “Ramazan Bayramı tatili 24 Haziran Cumartesi arife günüyle başlıyor. 27 Haziran Salı günü ise sona eriyor. İsteyenler 28 Haziran Çarşamba, 29 Haziran Perşembe ve 30 Haziran Cuma tarihlerini birleştirerek 3 gün izin alıp 9 günlük tatile çıkabilir. Kurban Bayramı tatili ise 30 Ağustos tatiliyle birleştirilebilir. Bu yıl Kurban Bayramı tatili 1 Eylül Cuma günü başlıyor ve 5 Eylül Salı gününe kadar sürüyor. 31 Ağustos Perşembe günü ise yarım gün arife tatili var. Dolayısıyla 2,5 gün izin alarak 10 günlük tatile çıkılabilir” şeklinde konuştu.

2017 yılında resmi tatillerden 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Pazartesi gününe, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Cuma gününe ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ise Çarşamba gününe denk geliyor. Bu üç tatil için de seyahat planlaması yapılabilir. Diğer resmi tatiller ise hafta sonuna denk geliyor.

Önceki İçerikMüze ve örenyeri biletlerindeki acente indirimi yüzde 25 olacak
Sonraki İçerikHizmet sektörüne güven azalıyor!
İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Sektörel dergilerde 15 yıl çalıştı. Turizm gazeteciliğine başladığı Turizmdebusabah.com’un kapanması sonrası Turizm Günlüğü gazetesini kurdu. Turizmgunlugu.com'un genel yayın yönetmeni olarak gazeteciliğe ve sektörel yayıncılığa devam eden Çelik, aynı zamanda 2021'in Mayıs ayında yayın hayatına giren Tourism Diary Dergisi'nin de Yayın Yönetmeni. Dünya Basın Federasyonu (World Press Federation) üyesi olan Çelik, tecrübesini İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi olarak sürdürüyor.