“Gelişmekte olan pazarlar” listesinde Türkiye yok

Rusya 2017'nin en cazip
Dalgalı döviz kuru rejimi sürdürülecek ve döviz kurları, serbest piyasa koşullarında, arz ve talep dengesine göre oluşacaktır.

Bloomberg ajansı, 2017’de yabancı yatırımcılar açısından en cazip “gelişmekte olan ülkeler” listesini yayınladı. Uluslararası yatırımcılarla yapılan değerlendirme sonucu oluşturulan listenin ilk sırasında Rusya var.

Rus rublesinin en karlı yatırım aracı olarak 2017’ye damgasını vurabileceği öngörüsü yapılan raporda, ruble ile yapılacak “carry trade”in yıllık getirisinin yüzde 26’yı bulabileceği görüşü öne çıkarıldı.

Cazip pazarlar listesine Güney Afrika Cumhuriyeti, Meksika, Brezilya, Şili, Hindsitan ve Endonezya da girdi. Bu ülkelerin hepsinde politik ortamın iyileşeceği beklentisi vurgulandı. Ancak listede Türkiye bulunmuyor.

Önceki İçerikReina’da bir Rus vatandaşı hayatını kaybetti
Sonraki İçerikTurizm 2016’da ekonomiye damga vurdu!
İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Sektörel dergilerde 15 yıl çalıştı. Turizm gazeteciliğine başladığı Turizmdebusabah.com’un kapanması sonrası Turizm Günlüğü gazetesini kurdu. Turizmgunlugu.com'un genel yayın yönetmeni olarak gazeteciliğe ve sektörel yayıncılığa devam eden Çelik, aynı zamanda 2021'in Mayıs ayında yayın hayatına giren Tourism Diary Dergisi'nin de Yayın Yönetmeni. Dünya Basın Federasyonu (World Press Federation) üyesi olan Çelik, tecrübesini İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi olarak sürdürüyor.