Emirates, geliştirilmiş A380 uçak içi dinlenme salonu’nu ITB Berlin’de vitrine çıkarıyor!

Last Updated on 23 Şubat 2017 by Yaşar Çelik

Skytrax tarafından 2016 yılında Dünyanın En İyi Havayolu seçilen Emirates, 2017 yılında hem A380 hem de Boeing 777 filoları için bir dizi yeni kabin ürünü piyasaya sunacak.

Multi milyon dolarlık uçak içi geliştirme programı kapsamında, amiral gemisi niteliğindeki Airbus A380 modelinin Uçak İçi Dinlenme Salonu da geliştirilecek.

Emirates Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Sör Tim Clark konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaşıyor: “Müşterilerimizin favorilerinden olan A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu, Emirates’in A380 ile sunduğu hizmetin de ikonik bir özelliği haline geldi. Müşterilerimiz, özellikle uzun mesafe uçuşlarda bacaklarını hareket ettirme ve bu rahat ama klas dinlenme alanında sosyalleşme fırsatından memnunlar.

“2008 yılında lanse ettiğimiz A380 Uçak İçi Dinlenme Salonumuzda o günden beri müşteri geribildirimleri doğrultusunda küçük ama sürekli olarak geliştirmeler yapıldı; müşterilerimizin dinlenme salonunda iletişim kurabilecekleri alanlar genişletildi. Bu son yenilikte özel yat kamaralarından ilham almanın yanı sıra, oturma alanlarını genişletmek ve yolcularımızın sosyalleşmeleri ve dinlenme salonunun hizmetlerinden faydalanmaları için salonu daha samimi ve kullanışlı hale getirmek gibi incelikli bazı değişiklikler de yaptık.”

Yeni Emirates A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu, ilk kez dünyanın en büyük turizm fuarlarından ITB Berlin’deki Emirates Infinite Possibilities standında görücüye çıkarıldı. Şu anda Airbus üretim tesislerinde Emirates’in yepyeni A380 uçaklarından birine kurulmakta olan dinlenme salonu,2017 yılının Temmuz ayında hizmete girecek.

Geliştirilmiş Emirates A380 Dinlenme Salonu’nun Özellikleri

Emirates’in A380 Dinlenme Salonu’nun en yeni versiyonunda yarım ay şeklindeki karakteristik bar korunurken, barın her iki yanındaki pencereler boyunca uzanan yeni koltuk düzeniyle koltuk sayısı artırılmış durumda. Özel yat kamaralarından ilham alınarak hazırlanmış tasarımda, her oturma alanının kendi masa ve penceresi bulunuyor. Dinlenme salonu, 8’i oturan toplamda 26 yolcuya aynı zamanda rahatça ev sahipliği yapabiliyor.

Yeni Uçak İçi Dinlenme Salonu, görsel ve atmosfer yönünden de daha sade. Kabin ve dinlenme salonu koltuklarında, kenarları parlak ve koyu ahşap tonlarıyla vurgulanmış açık şampanya renkleri kullanılıyor.

Emirates’in yaptığı yeni eklemeler arasında ayrıca Uçak İçi Dinlenme Salonu’nu diğer kabinlerden ayıracak ses geçirmez perdeler, yeni yumuşak ambiyans aydınlatma seçenekleri, kullanıcının isteğine göre ayarlanabilen LED aydınlatmalı yeni güneşlikler ve surround ses için subwooferlar da yer alıyor. Dinlenme salonunda ayrıca müşterilerin güncel uçuş bilgilerini almak ve canlı haber ve spor yayınlarını izlemek için kullanabilecekleri 55” bir LCD ekran da bulunuyor.

Emirates’in şu anda hizmet veren 92 adet A380 modelinin tamamında Uçak İçi Dinlenme Salonu yer alıyor. Geliştirilmiş dinlenme salonu, First ve Business Class yolcularına hizmet vermek üzere yine uçağın üst katında bulunuyor.

Yolcular; dinlenme salonunda gurme kanepelerin, dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş şarapların ve sınırlı sayıda üretilen içkilerin yanı sıra barmen tarafından hazırlanan özel kokteyllerin keyfini çıkarabilecekler.

A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu’nun yanı sıra endüstri lideri First Class Özel Suitler ve Duş Spa’ları da yenilendi. Bunun yanı sıra, kendi mini barına sahip, yatağa dönüşebilen lüks Business Class bölmeleri ferah ve sessiz kabinler ile uçak içi Wi-Fi ve Emirates’in film, dizi, müzik ve podcast yayınları sunan 2,500’ü aşkın kanala sahip, ödüllü “ice” Dijital Geniş Ekranı ile yenilendi.

Emirates, A380 ile 5 kıtadan 46 ülkeye uçuyor. 92 adedi kullanımda, 50 adedi sipariş aşamasında olan çift katlı A380 model uçakların dünyadaki en büyük operatörü olan Emirates’in amiral gemisi niteliğindeki bu uçağı ile 2008 yılından bu yana yaklaşık 70 milyon yolcuyu taşımış olması da, uçağın yolcular arasındaki popülerliğinin bir kanıtı niteliğinde.

Emirates hakkında:

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 83 ülkede 154 destinasyona taşıyor. 255 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçakla faaliyet gösteren Emirates’in toplam değeri 108 milyar doların üzerinde 223 uçak siparişi bulunuyor

Detaylı bilgi için:www.emirates.com