Dünyanın En İyi Etkinlikleri Ödülü’nü Türkiye’ye getirdi

Atölye Grup, dünya etkinlik sektörünün Oscar’ları olarak bilinen Dünyanın En İyi Etkinlikleri Ödülü’nü kazandı.

Atölye Grup, dört kıtada 29 ülkede gerçekleşen binden fazla etkinliğin ve 122 ajansın yarıştığı BEA World Festival’de Dünyanın En İyi Etkinlikleri Ödül Töreni’nde En İyi Roadshow ödülü aldı. Atölye Grup, burada birincilik alan ilk Türk ajansı oldu.

Etkinlik sektörünün Oscarları olarak bilinen BeaWorld alanında uluslararası ölçekte en önemli ve saygın ödüllerden birisi olarak kabul edilen, her sene farklı bir ülkede düzenlenen Best Event Awards, bu sene ise 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Coimbra, Portekiz’de gerçekleşti. 2006’dan bu yana dünya çapında büyük yankı uyandıran etkinliklerin jüri ve halk oylamasının ardından, farklı kategorilerde ödüllerle taçlandırıldığı Bea World Festival – Best Event Awards dünyanın dört bir köşesinden etkinlik, iletişim, kurumsal iletişim ve reklam ajansları, dernekler, sivil toplum kuruluşları, kurumlar dâhil olmak üzere, 29 ülkeden etkinlik ve iletişim sektöründen şirketleri ve sıra dışı fikirleri bir araya getiriyor.

YARINI KODLAYANLAR PROJESİ

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan 7-14 yaş arası, sosyoekonomik açıdan dezavantajlı çocukların teknoloji üretimi konusunda farkındalık ve deneyimini arttırmak hedefiyle yola çıkılan “Yarını Kodlayanlar” projesi ile yarışmaya katılan Atölye Grup, 4 kıtada 29 ülkede gerçekleşen binlerce etkinliğin ve 122 ajansın kıyasıya yarıştığı BEA World, Dünyanın En İyi Etkinlikleri Ödül Töreni’nde “En İyi Roadshow” kategorisinde birincilik ipini göğüsleyerek bir ilke daha imza attı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’nin desteğiyle hayat bulan “Yarını Kodlayanlar” projesi sayesinde 2500’den fazla çocuk Makey Makey, Scratch, mBot ve VR uygulamalarını öğrenerek temel kodlama eğitimi sonunda sertifika aldı.

Daha önce “Tiger Woods Kıtalararası Golf Vuruşu” projesi ile dünyada bir ilke imza atarak “Best Public Event” ödülüne layık görülen Atölye Grup, 12.yılını kutladığı 2018’i de yine çok değerli bir ödülle taçlandırmayı başardı. Atölye Grup’un sahibi Mehmet Ulusoy, turizm sektöründe de Melek Hotels butik zinciri ile faaliyet gösteriyor. Melek Hotels’in İstanbul, Marmaris, Mudurnu’da işlettiği butik otellerin yanı sıra önümüzdeki yıllarda yurt dışında da yeni oteller açma hedefi var.

Melek Hotels’in en yeni oteli Bozburun’da açılıyor