Sağlık turizmine can suyu: Komplikasyon sigortası

Sağlık turizmine can suyu

Last Updated on 30 Ocak 2023 by Turizm Günlüğü

İstanbul, Şubat ayında Türkiye’deki sağlık sektörünün, sağlık turizmindeki payını artırmak amacıyla düzenlenecek önemli bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.    Sağlık turizmine can suyu

Son yıllarda büyük ilgi gören sağlık turizmine yönelik olarak İstanbul’da düzenlenecek olan “1. TURAPEXPO Sağlık Turizmi Fuarı”, 22 – 23 Şubat 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Fuara, Türkiye’deki birçok hastane ile medikal firmaların temsilcilerinin yanı sıra Arap ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler’den sağlık sektörünün öncüleri katılacak.

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) tarafından organize edilen fuar, Demir Sağlık ve Hayat Sigorta sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

OKUMA ÖNERİSİ: Sağlık turisti kimdir?

VIKTOR HODARA: TÜRKİYE İLK ÜÇ ÜLKE ARASINDA

Fuarın ana sponsoru Demir Sağlık ve Hayat Sigorta CEO’su Viktor Hodara, Türkiye’nin sağlık turizmi alanında dünyada en hızlı büyüyen ilk üç ülke arasında ve toplam sağlık hizmetleri ihracatında ilk 10 ülke arasında yer aldığını vurgularken, gerçekleştirilecek fuarın bu potansiyelin dünyaya tanıtılması açısından önemli olduğunu kaydetti.

“KOMPLİKASYON SİGORTASI” TÜRKİYE’DE İLK

Sağlık turizminin gelişmesi açısından Türkiye’de bir ilke imza attıklarını ve “Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası” uygulamasını hayata geçirdiklerini ifade eden Hodara, “Türkiye’de bir ilke daha imza atarak sunduğumuz bu sigortayı, fuarlar sayesinde daha geniş kitlelere tanıtabilme fırsatı yakalıyoruz. Firma olarak, çok inandığımız ve desteklediğimiz sağlık turizmi alanındaki organizasyonlara katılmaya devam edeceğiz” dedi.

OKUMA ÖNERİSİ: Medikal turizm nedir?

“SAĞLIK SİGORTA SEKTÖRÜ HIZLA BÜYÜYOR”

Dünya Gazetesi’nin haberine göre Hodara; “Sağlık sigorta sektörü, tüm sigorta branşları arasında en hızlı büyüyen alanlardan biridir. Özellikle pandemi ile beraber, sağlık sigortalarının önemi artmış ve sektörde daha yoğun bir rekabet ortamı doğmuştur. Bu yüzden de kaliteli hizmet vermek ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi yaratmanın yanında, tüketicilere ihtiyaca yönelik yaratıcı çözümler sunmak çok önemli hale gelmiştir. Fuarların bu konuda farklı segmentlerden müşteriye topluca ulaşmak, ürün ve hizmetlerimizi tanıtmak, sigorta sektöründe farkındalığı arttırmak açısından diğer sektörlerde olduğu gibi etkili olacağı kanısındayım” diye konuştu.       Sağlık turizmine can suyu


🩺 Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası Nedir?

Yurt dışında ikamet eden ve sağlık turizmi amacıyla Türkiye’ye gelen yabancı pasaport numarasına sahip bireylerin Türkiye’deki akredite hastane ve kliniklerde yaptırdığı ameliyat, girişim ve işlemlerden sonra oluşabilecek komplikasyonlar için teminat sunar.