Trabzon ile Bahreyn arası direkt uçuşlar başladı

Bu yıl direkt uçuşların daha fazla olmasını temenni eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Trabzon’dan Bahreyn’e direkt uçak seferlerinin başlayacağını duyurdu.

2017 turizm sezonunu değerlendiren Ali Ayvazoğlu, Trabzon’un turizm açısından önemine dikkat çekerek “Kış aylarında Bahreyn’den Trabzon’a direkt uçak seferlerinin başlaması bizim için çok önemli” dedi.

Bahreyn’e direkt uçak seferlerinin Atlasglobal ile başladığını ifade eden Ayvazoğlu, önümüzdeki günlerde Katar’dan da direkt seferler başlayacağının altını çizdi.

Milliyet’te yer alan habere göre İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, 2017’de sadece Suudi Arabistan’dan Trabzon’a direkt 375 sefer gerçekleştirildiğini, kente yurt dışından toplamda 900 direkt uçak seferi yapıldığını söyledi.

Bu yıl direkt uçuşların daha fazla olmasını temenni eden Ayvazoğlu, Şubat’ta Cidde, Riyad ve Dubai’de şehri tanıtmak için çeşitli faaliyetlerde bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Al Yaqoob Travel’ın sahibi Abdulmonem Al Yaqoob ise uçuşların Şubat ayının sonuna kadar haftada iki kez yapılacağını, Mayıs ayında ise seferlerin haftada üç kez olacağını belirtti.