SunExpress yeni seferleriyle Diyarbakır’ı Avrupa’ya bağlayacak

Anadolu ile Avrupa kentleri arasında direkt seferlerle en fazla uçan hava yolu SunExpress, 2018 yaz sezonunda gerçekleştireceği Frankfurt, Hannover ve Düsseldorf uçuşlarıyla Diyarbakır’ı Avrupa’ya bağlıyor.

SunExpress, 19 Haziran 2018 tarihi itibariyle Diyarbakır kalkışlı olarak Almanya’nın popüler destinasyonlarına haftada bir kez sefer düzenleyecek.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, sunduğu bu yeni bağlantılarla birlikte Diyarbakır’ı Avrupa’ya direkt tarifeli seferle bağlayan ilk ve tek hava yolu oldu.

İç hatlarda da Diyarbakır’dan Antalya ve İzmir’e kesintisiz olarak tarifeli sefer düzenleyen ilk ve tek hava yolu olan SunExpress, İzmir’e, sabah ve akşam olmak üzere günde iki uçuş, Antalya’ya ise haftanın büyük çoğunluğunda günde iki kez, bazı günler ise tek sefer düzenliyor.

“DİYARBAKIR’I TARİFELİ SEFERLERLE EN FAZLA NOKTAYA BAĞLAYAN HAVAYOLU OLACAĞIZ”

SunExpress’in ilk olarak 12 yıl önce Diyarbakır’dan, önce İzmir’e sonra aynı yıl Antalya’ya tarifeli seferler düzenlemeye başladığını belirten SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Biz, SunExpress olarak Diyarbakır’ı, Ankara ve İstanbul dışında İzmir ve Antalya’ya bağlayan ilk hava yoluyduk. İzmir ve Antalya dışında, Anadolu’nun 9 kentinden Avrupa’da 17 kente direkt tarifeli sefer düzenliyoruz. Şimdi, bu illerin arasına Diyarbakır’ı da dahil etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Diyarbakır’ın ana taşıyıcısı olarak bundan sonra hem iç hatlarda hem dış hatlarda Diyarbakır’ı tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan hava yolu olacağız. 2018 yaz sezonuyla beraber, artık Diyarbakır’dan Almanya’da Frankfurt, Düsseldorf ve Hannover’e uçacağız: İlk uçuşumuz 19 Haziran’da Frankfurt ile başlayacak, daha sonra 21 Haziran’da Düsseldorf ve 22 Haziran’da ise Hannover ile devam edecek. Tabii ki bunlarla sınırlı kalmıyoruz, İzmir ve Antalya üzerinden bağlantılı uçuşlarla Diyarbakır’ı Avrupa’da 18 noktaya bağlamaya da devam edeceğiz” dedi.

BİN 656 UÇUŞ TOPLAM 312 BİN 984 KOLTUK

Bu uçuşlarla beraber SunExpress’in Diyarbakır’daki koltuk kapasitesini önemli ölçüde artırdığını belirten Çalışkan, “2018 Yaz sezonunda Diyarbakır’a toplam bin 656 uçuş gerçekleştireceğiz ve toplamda 312 bin 984 koltuk arz edeceğiz” dedi.

“Diyarbakır’a uçtuğumuz ilk günden bu yana toplam 2 milyon 823 bin 752 yolcu taşıdık“ diyen Çalışkan, bu uçuşların Diyarbakır iş ve turizm hayatına önemli katkı sağlayacağını ve amaçlarının bu uçuşları artırarak sürdürmek olduğunu belirtti.