Acenteler 100 bin liralık teminatsız kredi alabilecek!

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, acentelerin düşük faizli ve uzun ödeme vadeli Eximbank ve KGF kredilerinden yararlanmaları için bir süredir yürüttükleri çalışmaları tamamladıklarını belirterek, “Acentelerimiz 100 bin liralık teminatsız krediden faydalanabilecek” dedi. Kredi kullanım detayları önümüzdeki günlerde TÜRSAB tarafından açıklanacak. 

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri, TÜRSAB Adana BYK tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bölge acenteleri ile bir araya geldi.

KREDİLER EXİMBANK VE KGF’DEN ALINACAK

Acentelerin düşük faizli ve uzun ödeme vadeli Eximbank ve KGF kredilerinden yararlanmaları için bir süredir yürüttükleri çalışmaları tamamladıklarını anlatan Bağlıkaya, şunları kaydetti:

ACENTELER OLMADAN TURİZM SEKTÖRÜ OLAMAZ

“Bu konuda yarın imzaları atacağız. Acentelerimiz 100 bin liralık teminatsız krediden faydalanabilecek. Üreten, büyüyen, çalışan acenteler olmadan güçlü bir turizm sektörü olamaz. Bu nedenle TÜRSAB’ın büyümesi için tüm arkadaşlarımla elimizi taşın altına koymuş durumdayız. En büyük destek ise sizlerden aldığımız güç.”

3 AYDA 57 ACENTE KURULDU

Bağlıkaya, göreve gelmeden önce yeni acente kurulmasını zorlaştıracakları yönündeki sözlerini yerine getirdiklerini, 3 ayda sadece 44 merkez ve 13 şube acente kuruluşuna izin verdiklerini kaydederek, “Eskiden bunun 5 katı acente kuruluyordu” dedi.