KKTC turizmde dünya ile yarışıyor

Foto Kaynak: turizmgunlugu.com

EMITT Fuarı’nda basın mensupları ile bir araya gelen KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, KKTC’nin turizm sektöründe dünya ile yarışır pozisyonda olduğunu kaydetti.

Fikri Ataoğlu, turizmin KKTC için vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Adamız doğal güzellikleri, 10 bin yıllık tarihi geçmişi, kültürü, sunduğu alternatif turizm ürünleri, altın kumlu sahilleri ile dünyaya kıymetli bir turizm destinasyonu sunuyor. Amacımız çeşitlendirdiğimiz turizm ürünlerimiz ile yıl boyu ülkemize nitelikli turistler çekmek. Bu amaçla gerekli adımları atıyoruz” dedi.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, EMITT Fuarı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“BU YILKİ KONSEPTİMİZDE GİRNE KALESİ’Nİ YANSITTIK”

Fuarda KKTC standına gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını dile getiren Ataoğlu, “uluslararası fuarlar bizim için önemli. EMITT dünyanın en büyük fuarlarından biri. KKTC olarak burada yerimizi aldık. Bu yıl farklı bir konsept sunuyoruz. KKTC’deki Girne Kalesi’ni yansıttık. Kalenin içerisindeki batık gemiyi bire bir ölçüleriyle buraya getirdik. Hedefimiz batık gemi gibi paha biçilmez ve dünyada tek olan tarihi değerlerimize dikkat çekerek turistlerin ilgisini ülkemize çekmek. Geçtiğimiz yıllarda almış olduğumuz en iyi stant ödülünü bu yıl da alacağımız konusunda herhangi bir şüphem yok” ifadelerini kullandı.

KKTC’YE GELMEYEN DÜNYAYI GEZMİŞ SAYILMAZ

Turizm alanında her gecçen yıl ilerlemeler kaydedildiğini ifade eden Ataoğlu, “Her gecen yıl ülkemizi ziyaret edenlerin sayısı artıyor. Turizm geliri de aynı şekilde artıyor. ‘Ben dünyayı gezdim’ diyen birisi eğer Kuzey Kıbrıs’a gelmediyse bana göre dünyayı gezmiş sayılmaz. Herkesi güzel ülkemize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kıbrıs sağlık turizmi ürünlerini tanıttı