EMITT 2017 başlıyor

EMİTT 2017 Başlıyor

Last Updated on 25 Ocak 2017 by Yaşar Çelik

Dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan Emmit Turizm Fuarı, 26 Ocak tarihinde Tüyap Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin de (TYD) resmi ortakları arasında yer aldığı fuara bu yıl 70’i aşkın ülkeden 140 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Dünyanın beşinci ve bölgemizin en büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT), bu yıl 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

70 bin metrekare alanda gerçekleşecek ve bu yıl 140 bin ziyaretçinin katılacağı fuarın açılışını Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı gerçekleştirecek. Bu yıl 21’incisi düzenlenen ve 84 ülkenin yer alacağı fuara, Otel İşletmeleri, Turizm İşletmeleri, Tur operatörleri, seyahat acentaları, Turizm tedarikçileri, resmi kurumlar, diplomatik temsilcilikler, etkinlik organizatörleri, akademik kurumlar ve diğer turizm faaliyetleri katılıyor.

Fuarın resmi iş ortakları arasında ise Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yer alıyor. Her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlayan fuarda ziyaretçiler, “tatil” konseptinin her türü için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda alternatifle karşılaşacak. Bu kapsamda, TYD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ve TYD üyelerinin de yer alacağı programda, Murat Ersoy katılımcılara ve ziyaretçilere turizmde kolay ve hızlı ulaşımın önünü açacak olan online satış platformunu aktaracak.