Paket turizmde Sırbistan ile işbirliği

Son Güncelleme Tarihi

Türkiye-Sırbistan İş Forumu’nda iş dünyasıyla buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, paket turizm ile Türkiye- Sırbistan ortak bir çalışmanın içerisine girilmesi gerektiğine işaret etti.

2017’de Sırbistan’dan 150 bin turistin Türkiye’ye geldiğini, Türkiye’den de 100 bin turistin Sırbistan’a gittiğini belirten Erdoğan, “Türkiye ile Sırbistan’ın ilişkilerini daha da geliştirebileceği sektörlerden biri de turizm, bunu başarmamız lazım” açıklamasında bulundu.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç’in de bulunduğu iş forumunda bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan’ın Türkiye için dost, Balkanlar’da barış ve istikrar için ise kilit ülke olduğunu kaydetti.

Habertürk’te yer alan habere göre geçen yıl iki ülke arasındaki ticaret hacminin 1 milyar doların üzerine çıktığını ifade eden Erdoğan, bu rakamı kısa vadede 2 milyar dolara taşımayı hedeflediklerini söyleyerek şöyle konuştu:

“Bunun için hepimize, siz iş adamlarımıza önemli görevler düşüyor. Hatta Sırbistan’da ortaklıklar kurmak suretiyle üçüncü ülkelere yatırım yapın. Türkiye ile Sırbistan’ın ilişkilerini daha da geliştirebileceği sektörlerden biri de turizm, bunu başarmamız lazım. Hele hele paket turizm ile Türkiye- Sırbistan ortak bir çalışmanın içerisine girebilir.”

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç de Erdoğan’ın konuşmasına karşılık “Türk yatırımcılara her konuda destek olacaklarının” sözünü verdi.