5 yıldızlı 120 yabancı yeni otel geliyor!

Son yıllarda Türkiye turizminin dünya genelinde yükselen bir ivme kaydettiğini belirten TÜRSAB İkinci Başkanı Hasan Erdem, “Bu yıl yabancı oteller zincirine bağlı 5 yıldızlı 120 otel daha açılacak. Bu oteller tamamlandığında ülkemizde yabancı oteller zincirine ait otel sayısı 627’ye yükselecek” dedi.

Turizme olan ilginin yerli ve yabancı işletmecilerin yüzünü güldürdüğünü ifade eden Hasan Erdem, her geçen gün yabancı otel zincirlerinin Türkiye’ye olan ilgisinin arttığını söyledi.

Bloomberght.com’da yer alan habere göre gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulunan TÜRSAB İkinci Başkanı Hasan Erdem, Türkiye genelinde uluslararası otel zincirlerine ait 507 otel bulunduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

“Türkiye genelinde uluslararası otel zincirlerine ait 507 otel bulunuyor. Bunun 200’e yakını iş adamlarımız tarafından işletiliyor. Kalanları da kendileri işletiyorlar. Bu 507 rakamı çok önemli bir rakam. Türkiye’nin cazip bir turizm destinasyonu olduğunu gösteriyor ancak biz daha fazla yatırım yapılmasını temenni ediyoruz. Özellikle Körfez Konseyi İşbirliği ülkelerinden Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen çok büyük yatırımcılar var.”

YABANCI OTEL SAYISI 627’YE YÜKSELECEK

Bu yıl uluslararası otel zincirlerine sahip firmaların Türkiye’de yatırım yapmak üzere girişimlerde bulunduğunu ise şu sözlerle aktardı:

“Bu girişimlerin önemli bölümü yatırıma dönüştü. Bu yıl yabancı oteller zincirine bağlı 120 otel daha açılacak. Oteller tamamlandığında ülkemizde yabancı oteller zincirine ait otel sayısı 627’ye yükselecek. 120 otel 5 yıldızlı olacak. Bu yıl 120 yeni otelin hizmete girmesiyle turizm sektörünün yatak kapasitesi yaklaşık 3 bin 600 artacak. Bu otellerin önemli çoğunluğu güney sahillerinde olacak. Bunlar Türk turizminin, ülkenin gelişimi açısından son derece önemli.”