23 Haziran tarihini kapsayan biletler için yolculara kesintisiz iptal hakkı

İstanbul seçimlerinin yenilenmesine karar verilmesinin ardından Pegasus Hava Yolları, 23 Haziran tarihini kapsayan biletler için yolculara kesintisiz iade, iptal ve değişiklik hakkı tanıdı.

Pegasus, konuyla ilgili yolcularını resmi twitter hesabı üzerinden “6 Mayıs ve öncesi satın alınan İstanbul kalkışlı ve varışlı, uçuş tarihi 23 Haziran 2019’u kapsayan biletinizlerinizde, değişiklik ve kesintisiz iade ile iptal hakkınız bulunuyor” ifadeleriyle bilgilendirdi.

Dün akşam saatlerinde Yüksek Seçim Kurulu – YSK’nın İstanbul seçimlerini yenileme kararı vermesi ve yenilenecek seçim tarihini 23 Haziran olarak açıklamasının üzerine havayolu şirketleri yolcularına kolaylık sağlayacaklarını duyurmaya başladı.

HAVA YOLU ŞİRKETLERİNDEN YOLCULARA KOLAYLIK

Resmi sosyal medya hesabından tek yön veya gidiş-dönüş biletleri için bilgilendirme mesajı yayınlayan havayolu şirketi Pegasus’un konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Bu bilgilendirme mesajı üzerine şirket, takipçilerinden ‘takdir ve tebrik’ tweetleri aldı. Ayrıca bazı takipçiler aynı avantajın Türk Hava Yolları (THY) tarafından da yapılmasını bekledikleri yönünde tweetler de attı.

TÜRKİYE’NİN 4 BÜYÜK HAVA YOLU ŞİRKETİNDEN ORTAK DURUŞ

Pegasus’un ardından yolcularına kolaylık sağlama adına Onur Air ve AtlasGlobal şirketlerinden de peşi sıra açıklamalar yapıldı.

Onur Air tarafından yapılan açıklamada “23 Haziran 2019 seçim gününü kapsayan tek yön veya gidiş-dönüş biletlerini 7 Mayıs 2019 tarihinden önce alan yolcularımız 1 Haziran’a kadar 0850 210 66 87 numaralı çağrı merkezimizi arayarak 15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak değişiklik yapabilecek veya bilet ücretlerini kesintisiz iade alabilecektir” ifadelerine yer verilirken AtlasGlobal de “23 Haziran İBB Başkanlığı seçimine uçuşları denk gelen yolcularımız biletlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Konu ile alakalı detaylı bilgiye çağrı merkezimizden (0850 222 00 00) ulaşabilirsiniz” mesajıyla yolcularına bilgi verdi.

Üç hava yolu şirketin aynı yönde adım atmasından dolayı Türk Hava Yolları da akşam üzeri yaptığı açıklamada, “Değerli misafirlerimiz 23 Haziran tarihinde yenilenecek olan seçim nedeniyle; 6 Mayıs tarihi ve öncesinde satın aldığınız, 20-26 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceğiniz İstanbul kalkışlı ve varışlı seyahatlerinizi 15 Mayıs tarihine kadar masrafsız şekilde değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi ve bilet değişiklik işlemleriniz için Türk Hava Yolları satış ofisleri ile irtibata geçebilirsiniz” dedi.

Böylece Türkiye’nin önemli hava yolu şirketleri 23 Haziran seçimleri için ortak duruş sergilemiş oldu.