“1 milyon Rus turist getireceğiz”

Anex Tour Genel Müdürü Vural Karasu, 2017’de Rusya ve Ukrayna’dan Türkiye’ye 1 milyon turist getirmek üzere çalışma yaptıklarını açıkladı.

Rusya turizm pazarının Türk tur operatörü Anex Tour’un Genel Müdürü Vural Karasu, 2017’de Türkiye’ye gelecek toplam Rus turist sayısının 3 milyonu rahat geçeceği öngörüsünde bulundu.

Anex Tour olarak da gelecek yıl Rusya ve Ukrayna’dan Türkiye’ye 1 milyon turist getirmek üzere çalışma yaptıklarını aktaran Karasu, “Otellerin yapacağı fiyat atraksiyonlarıyla bu sayıyı daha da aşabiliriz” dedi. Karasu Para dergisine şunları söyledi: “Rusya’dan Türkiye’ye yönelik uçuşlar gelecek marttan itibaren başlayacak. Nisan sonundan itibaren talebin artacağını öngörüyoruz. Ukrayna’dan ülkemize 2016’da talep patlaması olmuştu. Aynı ivme, 2017’de de devam edecek gibi gözüküyor. Öte yandan 2017’de Kazakistan’dan yapacağımız uçuşları da arttıracağız.”

2017’de Bodrum’a ilk kez uçmaya başlayacakları bilgisini de ekleyen Karasu, Dalaman bölgesine ciddi operasyonlar yapacaklarını ifade ederek Ege’de de büyüyeceklerini bildirdi. Anex Tour’un Dalaman için Rus turist hedefi 80 bin, Bodrum için de 30 bin.

Önceki İçerikAli Onaran: “Uludağ doldu, yerli turist Balkanlara yöneldi”
Sonraki İçerikBorajet satıldı!
İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Sektörel dergilerde 15 yıl çalıştı. Turizm gazeteciliğine başladığı Turizmdebusabah.com’un kapanması sonrası Turizm Günlüğü gazetesini kurdu. Turizmgunlugu.com'un genel yayın yönetmeni olarak gazeteciliğe ve sektörel yayıncılığa devam eden Çelik, aynı zamanda 2021'in Mayıs ayında yayın hayatına giren Tourism Diary Dergisi'nin de Yayın Yönetmeni. Dünya Basın Federasyonu (World Press Federation) üyesi olan Çelik, tecrübesini İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi olarak sürdürüyor.