Bu yaz Yunanistan’da, Rus turistlere yer yetmeyebilir!

ATOR: Bu yaz Yunanistan'daki tatil bölgelerinde Rus turistlere yer yetmeyebilir

Last Updated on 20 Ocak 2017 by Yaşar Çelik

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), bu yıl İspanya’dan sonra en popüler ikinci destinasyon haline gelen Yunanistan’a Avrupalı turist talebinin arttığını ve tatillerini orada geçirmek isteyen ancak yerlerini ‘son anda’ seçmeyi tercih eden Rus turistler için bu ülkedeki tatil bölgelerinin yetersiz kalabileceğini belirtti.

Açıklamada, Yunan basınına göre önde gelen Avrupa tur operatörlerindeki rezervasyon verilerinin, turist sayısında geçtiğimiz yıla göre yüzde 20’lik artış olduğunu gösterdiği, bazı popüler tatil yerlerinde Rus turistlere yer yetmeyebileceği kaydedildi.

Yunan tur operatörü Mouzenidis Travel’in Selanik satış ofisi şefi Yevgeniy Kiselev, Yunanistan’da tatil yapmak isteyen Avrupalı turistlerin sayısındaki artışın ev sahipliği yapacak olan ülkedeki turizmcileri sevindirdiğini, ancak Rusya’da Yunanistan’a tur satışları yapan tur operatörlerini endişelendirmesi gerektiğini söyledi.

ATOR’un daha önce verdiği rakamlara göre geçtiğimiz yıl Yunanistan’ı ziyaret eden yabancı turist sayısı 27 milyon kişiyken Rus turistlerin sayısının 900 binde kaldığı anlaşılıyor.