Rusya vizesi ücretsiz olsun!

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Oleg Safonov, Rusya vizesi ücretinin çok az ya da tamamen ücretsiz olması gerektiğini söyledi.

Safonov, “Rusya vizesi ücretini ciddi şekilde düşürmek ya da tamamen ücretsiz hale getirmek gerekiyor.” dedi.

Safonov, diğer devletlerle karşılaştırıldığında Rusya’nın çok sert rekabet şartları içinde bulunduğunu söyledi ve “Vizeleri tamamen kaldırmak elbette iyi olurdu, ancak maalesef bu ütopya. Vize prosedürlerini kolaylaştırmamız gerekiyor.” dedi.

Rusya’ya gelen bir turistin ortalama 1000 Dolar harcadığını belirten Safonov, turistlerin ek olarak başka harcamalar da yaptığını söyledi. Safonov, “Biz istiyoruz ki turist ülkemize gelsin, şüphesiz biz vize ücretinden daha fazlasını başka yerlerden kazanırız.” ifadelerini kullandı.

Rusya’ya ilgi artıyor

Rusya Kültür Bakanı Yardımcısı Alla Manilova, yabancı turistlerin, özeelikle de yaptırımlardan dolayı Avrupalıların Rusya’ya karşı ilgisinin arttığını söyledi. Manilova, Avrupalıların Rusya hakkındaki gerçekleri öğrenmek için ülkeye gelmek istediklerini belirtti.

Önceki İçerikBentour’dan Türkiye’ye seyahat edenlere yüzde 25 indirim!
Sonraki İçerikTurizm sektöründe alarm zilleri çalıyor
İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Sektörel dergilerde 15 yıl çalıştı. Turizm gazeteciliğine başladığı Turizmdebusabah.com’un kapanması sonrası Turizm Günlüğü gazetesini kurdu. Turizmgunlugu.com'un genel yayın yönetmeni olarak gazeteciliğe ve sektörel yayıncılığa devam eden Çelik, aynı zamanda 2021'in Mayıs ayında yayın hayatına giren Tourism Diary Dergisi'nin de Yayın Yönetmeni. Dünya Basın Federasyonu (World Press Federation) üyesi olan Çelik, tecrübesini İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi olarak sürdürüyor.