Katera Grup’tan ülke turizmine önemli uçuş dopingi

Katera Turizm Yatırımları Grubu, Ortadoğu ve Hindistan havayolu firmalarıyla gerçekleştirdiği anlaşmalar çerçevesinde Türkiye’ye yönelik başlattığı uçuşlarla ülke turizmine önemli katkılar sunuyor. Katera Grup, son olarak Hindistan merkezli havayolu firması SpiceJet’in Türkiye temsilcisi oldu.    

1991 yılından beri turizm sektöründe gerek ulusal gerekse uluslararası hizmetlerini başarıyla sürdüren Katera Turizm Yatırımları Grubu, 2013 yılında ülke turizmine katkı sağlamak amacıyla Umman Sultanlığı’nın resmi havayolu şirketi olan Oman Air’i Türkiye’ye getirerek günlük Istanbul-Muscat-Istanbul uçuşlarını başlatmıştı. Bu uçuşlar günlük olarak Boeing Dreamliner ve 737-800 tipli uçaklarla devam etmektedir.

UMMAN’DAN TRABZON’A DİREKT UÇUŞLAR

Mart 2019’de ise Umman’nın ikinci bayrak taşıyıcı resmi low-cost havayolu Salam Air’in Türkiye temsilcisi olarak atanan Katera Grup, Temmuz ayı itibarı ile Muscat-Istanbul seferlerinin yanı sıra tarifeli Trabzon direkt seferlerini başlatıyor.

ORTADOĞU’NUN EN HIZLI BÜYÜYEN FİRMALARINDAN…

Yeni nesil Airbus 320Neo tipli uçaklar ile uçuşlarını gerçekleştiren Salam Air, Ortadoğu’nun en hızlı büyüyen havayollarından biri konumunda yer alıyor. Özellikle Trabzon seferlerinin Karadeniz turizminin gelişimine büyük katkı sağlaması hedefleniyor.

KATERA GRUP’TAN HİNDİSTAN ATILIMI

Katera Grup, son olarak ise Nisan 2019’da Hindistan’ın en büyük ve en hızlı büyüyen havayollarından biri olan SpiceJet Havayolu’nun Türkiye Temsilcisi olarak atandı.

2004 yılında kurulan havayolu firması şu anda 47 iç, 8 dış hatta uçmakta.

4 FARKLI NOKTADAN TÜRKİYE’YE UÇUŞ DÜZENLEYECEK

Çok yakın tarihte Delhi, Mumbai, Ahmedabad, Haydarabad şehirlerinden Türkiye’ye direkt seferlerini planlamakta olan ve 75 adetlik son model bir filoya sahip olan havayolu, 200 adet yeni uçak siparişi vermiş durumda.

HİNDİSTAN PAZARI İÇİN ÖNEMLİ KATKI SUNACAK

1.4 milyarlık nüfusa ve çok büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Hindistan, Türkiye’nin en çok ilgilendiği ve pay almaya çalıştığı önemli bir pazar konumunda yer alıyor.