Kış tatili için 7 rota önerisi

Last Updated on 9 Kasım 2019 by Yaşar Çelik

Türkiye’de hem yaz, hem de kış ayların gidilebilecek rota sayısı fazlasıyla alternatifli bir durumda. Tatil denilince aklına deniz ve güneş ile bürünmeyen alanları da getirenlerden misiniz? Kış tatilini sevenler için en iyi kış tatili önerilerimiz, sizlere rota belirleme konusunda yardımcı olabilir.

Ülkemiz her mevsim bir başka güzel. Ama aylarının keyfi doyumsuz olmaktadır. Sonbaharda kahverenginin, kış mevsiminde ise beyazın sefasını sürmek isteyenler, hazırlıkları yapmaya başlayalım.

Yalova

İlk rota önerimize Yalova ile başlıyoruz. Hem termal kaynaklarının bolluğu, hem muhteşem doğası ile büyük şehirlere yakın olarak konumlanmış olan bu muhteşem sahil kentinde oldukça keyifli bir tatil yapma imkanınız bulunuyor.Her bütçeye uygun olan otellerin bulunduğu bu muhteşem kentte kışın da sıcacık termal otellerde kar altında havuz keyfini yapabilir, ayrıca kendinize ait odalarınızda sıcak su banyolarının sıhhatine koşabilirsiniz. Kış tatili için Yalova seçebileceğiniz önemli bir destinasyon olarak sizi beklemektedir.Bu romantik kentte unutulması zor tatile hiç kimse hayır diyemeyecek ve sizi kendisine bağımlı hale getirecektir.

Ağva

Nehir kıyısında yer alan ve Karadeniz’in tüm sevecenliğini içinde barındıran bu şirin kasaba İstanbul’a olan yakınlığı ile de kış tatili severlerin gözde mekanları arasında yer almaktadır. Hem İstanbul’a yakın, hem de muhteşem bir manzara. Rota olarak akla ne kadar da yatkın değil mi? Uzun süre Şile isminin gölgesinde kalan kasaba, son yıllarda tatil severlere uygun konaklama imkanları sunan pansiyon ve otelleri ile gözde mekanlar arasına girmeye başlamıştır. Ulaşım imkanının karayolu ile sağlanabileceği bu şirin kasabada yapılacak bir tatil muhteşem olacaktır.

Kartepe

Konumu ve muhteşem doğası ile kış tatili destinasyonları arasında üst sıralarda yer alan Kartepe hem Sapanca’ya hem de Maşukiye’ye olan yakınlığı ile sizleri konuk etme hususunda oldukça sabırsızlanmaktadır. Orman içerisinde yapacağınız güzel bir sabah yürüyüşünün ardında konakladığınız mekanda güzel bir kahvaltı yapabilir, kahvaltı saati biraz geçtiyse nefis bir alabalık ile damak zevkinizi zenginleştirebilirsiniz. Kartepe, tüm bu unsurlar neticesinde en iyi kış tatili önerileri listemizde yer alıyor.

Sapanca

Marmara Bölgesinin en büyük tatlı su göllerinden birisine sahip olan Adapazarı iline bağlı Sapanca ilçesi, bu bölgenin jokerlerinden biri konumunda bulunuyor. Sapanca, göl etrafına konumlandırdığı otelleri ile önemli bir orandaki yerli turisti kendisine çekmeyi başarmaktadır. Harika göl manzaralı otellerde veya pansiyonlarda, dağlardan gelen bol oksijenli havayı ciğerlerinize doldurabilir, en azından bir hafta sonu kaçamağınızı bu şirin ilçede yapabilirsiniz. Ulaşım imkanlarının karayolu ile sağlanan ilçe TEM otoyolunun tam üzerinde yer almaktadır.

Uludağ

Kış mevsiminde inanılmaz bir şekilde beyaza bürünen Uludağ ülkemizin en önemli kış destinasyonlarından birisidir. Popülerliğini bir kenara bırakırsak, Yeşilçam’da onlarca Türk filmine konu olan bu bölgede bir deneyim yaşamak istemeyi kim istemez ki? Belki Kemal Sunal’ın sesi ile irkilecek, belki de bir başka Yeşilçam sanatçısının kayak yaparken hafızanıza kazıdığı görüntü gözlerinizin önüne gelecektir. Hem romantik, hem de nostaljik bir tatil için Uludağ bu listenin vazgeçilmezi diyebiliriz. Not: Bu alanda yapılacak tatilin biraz pahalı olabileceğini de unutmamalısınız.

Kapadokya

Kapadokya’ya tarih boyunca onlarca medeniyet gelmiş ve gitmiş. Hem tarih, hem de tatil aşığı iseniz, sizler için önerimiz Kapadokya.

Kapadokya’nın en iyi 10 küçük ve butik oteli

Safranbolu

Giriş yaptığınız kent, size zaman içerisinde bir yolculuk yaparak Osmanlı İmparatorluğu zamanına döndüğünüz hissi veriyor ise evet, doğru adres. Yani, Safranbolu’dasınız. El değmemiş, özünü kaybetmemiş tarihi dokusu ile mutlaka görmeniz gereken bu önemli ilçede Safranbolu Konakları’nda konaklama imkanına sahipsiniz.

Kışın tadını çıkarabileceğiniz 10 dağ evi