Mustafa Kırcal, 38.9 milyon dolara aldığı oteli yeniledi

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Osman İlter’in komisyon başkanlığında 17 Ağustos 2007 yapılan Çelik Palas Otelinin satış ihalesine kazanan MSN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcal, 38 milyon 900 bin dolara otelin sahibi olmuştu.

MSN Yapı Yatırım AŞ, Bursa Çelik Palas’ı 2011 yılında ise bir buçuk yıl süren ve 55 milyon dolara mâl olan yenilemenin ardından hizmete açtı. MSN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcal, İstanbul başta olmak üzere yeni turizm yatırımları yapacaklarının sinyalini verdi.

Otel’in tanıtımı amacıyla MSN Yapı Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcal ve Çelik Palas Genel Müdürü Y. Birol Kaymas ev sahipliğinde bir basın toplantısı düzenlendi.

Kırcal, “MSN Yapı olarak 2007 Ağustos ayında yapılan özelleştirme ihalesinde 38,9 Milyon Dolar vererek Çelik Palas’ı devraldık. Proje hazırlığı nedeniyle renovasyon çalışmalarına Şubat 2009’da başlandı ve yaklaşık bir buçuk yılda tamamladı. Çelik Palas’ın tarihi misyonunun hak ettiği en iyi firma ve malzemeleri tercih ettik. Oteli, 55 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile A’dan Z’ye yeniledik” dedi.