İDO bayramda 40 ek seferle hizmet verecek

İDO'nun Yunan Adaları Seferleri

Last Updated on 6 Ağustos 2019 by Turizm Günlüğü

Bayram dönemlerinin yoğun trafiğinden ve stresinden uzak deniz seyahati seçenekleri için İDO, Kurban tatili boyunca tüm filosu ile seferberlik ilan etti.

Konforlu ve güvenli ulaşımın adresi İDO, misafirlerine Kurban Bayramı tatili nedeniyle 9 Ağustos Cuma ve 18 Ağustos Pazar günleri arasında mevcut tarifesinin dışında 40 ek seferle hizmet verecek. Toplamda 5.059 seferle hizmet verecek olan İDO, böylece bayram boyunca yaşanacak trafik yoğunluğunun da önüne geçecek.

İDO, ilgili tarih aralığında, 400 bini aşkın araç ile yaklaşık 4.6 milyon yolcu kapasitesi sunacak. En yoğun günlerin tatilin ilk ve son günleri olacağını hesaba katan İDO, hızlı feribot, araba vapuru ve deniz otobüslerinde, 40 ek seferle yolcularını bayram sevinci içerisinde sevdiklerine kavuşturacak.

İDO bayram boyunca hızlı feribotta toplam 792, dış hat deniz otobüsünde toplam 456, iç hat deniz otobüsünde toplam 10 sefer sunacak. Araba vapuru hatlarındaki 3.801 seferle birlikte İDO’nun Kurban Bayramı boyunca sunduğu toplam sefer sayısı 5.059’a ulaşacak.

Kurban Bayramı tatili dönemi sefer saatlerine dair ayrıntılı bilgileri İDO’nun resmi sitesinde (www.ido.com.tr) bulabilirsiniz.