Rusların çoğu bu yıl yaz tatilini gözden çıkardı

Moskova Hava Sahası Alarmda: Ukrayna Kaynaklı İHA'lar Yüzünden Uçuşlar Askıya Alındı!
Moskova Hava Sahası Alarmda: Ukrayna Kaynaklı İHA'lar Yüzünden Uçuşlar Askıya Alındı!

Last Updated on 14 Mayıs 2020 by Turizm Günlüğü

Rusya’da yapılan araştırma, coronavirus salgını nedeniyle Rusya vatandaşlarının çoğunun bu yıl, yaz tatil yapmayı planlamadığını ortaya koydu.

Otkritiye Bankası’nın yaptırdığı araştırmaya göre, tatil yapmayı planlayan Rusya Federasyonu vatandaşlarının oranı sadece yüzde 41.

Plan yapanlar arasında yer alan yüzde 25’lik bir kesim “ne olursa olsun yıllık izne çıkacağını” söylerken, yüzde 15 “sınırlar açıldığı takdirde” tatil yapmayı düşünebileceğini beyan ediyor.

Yıllık izin almayı düşünen her 5 kişiden 1’i tatili evde geçirmeyi, yüzde 18’lik bir bölüm ise dacha’ya (kendi yazlıklarına) gitmeyi planlıyor.

Turkrus.com’un aktardığı habere göre; anket katılımcılarının yüzde 22’si yurt içinde, yüzde 14’ü yurt dışında tatil yapmayı düşündüğünü söyledi.

Bankanın düzenlediği ankete katılanların yüzde 27’si karantina sonrası uzun mesafe yolculuğu yapmaya çekindiğini belirtirken katılımcıların yüzde 8’lik bölümü salgın endişesi nedeniyle “en az bir yıl” yurt dışına çıkmayı planlamıyor.

Her dört kişiden biri ise “ilk fırsatta” yurt dışı seyahati yapmak niyetinde.

Tatil planı yapmadığını belirten vatandaşların üçte birlik kısmı izne çıkmayı düşünüyor. Yüzde 13’lük bir kesim ise şu anda işsiz.