İnsanların evi yanarken Bakan turist çekme peşinde!

Last Updated on 21 Eylül 2021 by Turizm Günlüğü

İspanya’nın güneybatısındaki Kanarya Adaları’ndan La Palma’daki yanardağın aktif duruma geçmesinin ardından Turizm Bakanı Reyes Maroto, yanardağın turist çekmek için bir cazibe merkezi olarak kullanılabileceğini söyledi.

İspanya’nın güneybatısındaki Kanarya Adaları’ndan La Palma’daki yanardağın aktif duruma geçmesinin ardından yüzlerce insanın eve yanarken, turizm bakanı yanardağın takımadalara turist çekmek için bir cazibe merkezi olarak kullanılabileceğini söyledi.

Son bir haftadır 21 binden fazla depremin meydana geldiği La Palma’da Pazar günü yerel saatle 16:10’dan itibaren yanardağın faaliyete geçtiği bildirilmişti.

Diken’in haberine göre; bölgede yaklaşık 5 bin kişi tahliye edilirken 100’ün ev üzerinde yangınlarda zarar gördü.

“PATLAMAYA RAĞMEN GÜVENLİ…”

Turizm Bakanı Reyes Maroto halihazırda adada olan veya gitmeyi düşünen turistlere adanın volkanik patlamaya rağmen güvenli olduğuna dair güvence verdiklerini belirtti:

“Turistlerin adaya gelip şüphesiz hiç tanık olmadıkları bir şeyi görebilmeleri için bilgi akışı sağlıyoruz. Bu bilgiler sayesinde turistler adanın hala açık olduğunu bilecek ve eğer otelleri etkilenmişse kalacak başka yer bularak tatillerinin tadını çıkarabilecek.”

Bakan bu durumdan en iyi şekilde yararlanabileceklerini belirterek La Palma’nın doğanın getirdiklerinin tadını çıkarmak isteyen turistler için bir cazibe merkezi olabileceğini söyledi.

“EVLERİNİ KAYBEDEN İNSANLAR VAR”

Rakipleri bakanın bu gafını aleyhine kullanmakta gecikmedi.

Halk Partisi sözcüsü, bakanın davranışının uygunsuz olduğunu belirterek “Evlerini kaybeden insanlar var” dedi.

Partinin genel sekreteri de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Yüzlerce insan sahip olduğu her şeyi kaybederken bakan gerçekten bunu söyledi mi, biri doğrulayabilir mi?” diye yazdı.