Best Western Hotels, WorldHotels’i satın aldı

Best Western Hotels & Resorts bugün küresel ölçekte bilinen dünya çapında önde gelen destinasyonlar içerisinde yer alan yaklaşık 300 otel ile resortu temsil eden WorldHotels’i satın aldığını duyurdu.

Best Western ve WorldHotels arasında güzel bir sinerjinin olduğunu söyleyen Best Western Hotels & Resorts Başkanı ve CEO’su David Kong, “Bu yeni ortaklık ile güçlerimizi birleştirerek her iki şirket için de rekabet avantajı sağlayacağız” dedi.

Kong, “Gelecek aylarda odak noktamız, bağımsız kimliğini korurken otellerine gelir akışını iyileştirerek, WorldHotels potansiyelini ortaya çıkarmak olacak. Platformumuz ve gelir araçlarımızın WorldHotels’e fayda sağlayıp, markaya dahil olmak için daha fazla bağımsız, kaliteli otelleri cezbedeceğine inancımız tam. Öngörülebilir gelecek için Geoff Andrew’in WorldHotels CEO’su olarak görevine devam edecek olmasından son derece memnunuz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

WorldHotels’in satın alımı geçen hafta tamamlandı. WorldHotels markası, upper upscale ve lüks segmentleri de bünyesinde barındırarak Best Western’in portföyünü de çeşitlendirmede pay sahibi olacak. WorldHotels, kendine özgü kişiliğini korurken, Best Western’in sağlam ve geliştirilebilir E- Ticaret platformundan, güçlü ortaklıklarından, ödüllere layık görülen sadakat programından, etkin satış ve pazarlama desteğinden, küresel dağıtım ağından ve güçlü gelir araçlarından fayda sağlayacak.

YENİ BİR UZMANLIK SEVİYESİ

Best Western, saygın ve güvenilir otel markalarından bir tanesi olduğunu dile getiren Worldhotels CEO’su Geoff Andrew ise “Güçlerimizi birleştirerek markalarımızın birleşmiş gücü, hem Best Western hem de Worldhotels’in parlak geleceğine yönelik bir adım sağlamaktadır. Köklü üst düzey liderlik ekibi ve her pazarda mevcut bölgesel varlığı sayesinde Best Western, kilit pazarlarda WorldHotels’in büyümesine şüphesiz fayda sağlayacak yeni bir uzmanlık seviyesi ortaya koyacaktır” dedi.

DÜNYANIN EN YENİLİKÇİ ŞİRKETLERİNDEN BİRİ

Geçtiğimiz yıl Best Western, Fast Company tarafından dünyanın en Yenilikçi Şirketleri’nden biri olarak adlandırıldı ve yeni segmentlerde yeni konuklara ulaşarak portföyünü 13 dinamik marka ile genişletti ve rekor sayıda endüstri ödülüne ve övgüye layık görüldü. Bu kazanım, Best Western’in büyüme, modernleşme ve sürekli gelişme sürekliliği şirketin, küresel otelcilik sektöründeki güvenilir lider konumunu güçlendiriyor.