Uçak biletlerine iklim zammı

Ruslar İçin En Uygun Yurt Dışı Uçuş Zamanı Açıklandı

Last Updated on 17 Eylül 2019 by Turizm Günlüğü

Almanya, iklim korumasına yönelik önlemler paketini ve politikaları cuma günü açıklayacak. Alınacak önlemler arasında bulunan yeni vergilerin özellikle uçak biletlerini artması bekleniyor.

Almanya’da iklim korumasına yönelik önlemler paketi üzerinde uzun zamandır yürütülen çalışmalar cuma günü tamamlanıyor. Bakanlardan oluşan ve “İklim Kabinesi” adı verilen çalışma grubu, alınacak önlemleri cuma günü kamuoyuyla paylaşacak.

Partilerin de kendi pozisyonlarını belirlediği iklim konusunda hükümetin büyük ortağı CDU, üzerinde çalıştığı programının merkezine ulaşımda karbondioksitin düşürülmesini aldı.

VERGİYİ 3 KAT ARTIRMAK İSTİYOR

Hürriyet’ten Ali Varlı’nın haberine göre; CDU, çevreyi kirleten sera gazı ve karbondioksit üretimine yol açan ulaşım araçlarının biletlerine ek vergi istiyor. Yenilenemeyen enerji kaynaklarının caziplikten çıkması için vergi artışına gidilecek. CDU, iç hat uçuşlarında vergiyi iki, hatta üç kat artırmak istiyor. CDU bununla yolcuların uçak yerine demiryollarına yönelmesini sağlamayı amaçlanıyor. Ayrıca doğal gaz, benzin ve kalorifer yakıtına da yeni vergilerin konmasından yana.