İlker Aycı: Bilet iadesi bedeli 1 milyar doları aştı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, COVID-19 krizinin havacılık sektörüne ve THY’ye etkilerini değerlendirdi.

Dünya Gazetesi’nin köşe yazarlarından Vahap Munyar bugünkü köşe yazısında; Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’ya gerçekleştirdikleri ziyaretin ve Aycı’nın değerlendirmelerinin detaylarını paylaştı.

COVID – 19 pandemisi nedeniyle havayolu sektörünün 20 yıl geriye gitmiş göründüğünü ifade eden İlker Aycı; “2000’lerin başında dünyada 1.7 milyar kişi havayolunu kullanıyordu. COVID-19 krizi öncesinde 4.5 milyar yolcuya ulaşılmıştı. COVID-19 krizi yolcu sayısını 1.8 milyara geriletti” dedi.

Başlangıçta bilet ertelemelerinin söz konusu olduğunu belirten Aycı; sonra bilet iptallerinin geldiğini ve THY’nin iade ettiği biletlerin bedelinin 1 milyar doları aştığını açıkladı.

RAKİPLERİMİZ “AŞILANDIK” DİYE REKLAM YAPIYOR

İlker Aycı, aşı ve THY personelinin aşılanma sürecine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

THY personelinin COVID-19 aşısı önceliğinde ikinci grupta 9’uncu sırada yer aldığını belirten Aycı; “Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulu’nun kararlarına saygılıyız. Ancak, rakiplerimiz, “Biz aşılandık” diye reklam yapıyor” açıklamasında bulundu.

—O—

Vahap Munyar’ın köşe yazısının tamamını, İlker Aycı’nın diğer açıklama ve değerlendirmelerini okumak için tıklayınız