Oteller Coronavirusü için kırmızı alarm verdi!

Çin’in Wuhan şehrinden hızla dünyaya yayılan Coronavirus tehdidi Türkiye’deki otelleri de alarma geçirdi. Türkiye’de şu an bir tehlike olmamasına karşın oteller önlem amaçlı detaylı temizlik yapmaya başladı.

Milliyet Gazetesinden Derin Gökçe‘ye konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, “Çin’deki corona virüsü nedeniyle önlemler aldık. Tüm otellerimize daha hijyen olmaları konusunda da bir liste gönderdik” dedi.

Kapadokya ve İstanbul’daki otellerin durumdan etkilenmesine karşın virüsün turizm rezervasyonlarını şimdilik etkilemediğini söyleyen Bülbüloğlu, tehdit karşısında tüm otellerini uyardıklarını ifade ederek “Tüm otellere daha hijyen olmaları konusunda bir liste gönderdik. Kapı kollarından, tv kumandasına, klimalardan, toplu oturum alanlarına kadar tüm her yer didik didik temizleniyor. Otel personellerini yüksek ateşli birinin görülmesi halinde resepsiyona bildirmesi ve toplu alanların sürekli havalandırılması gerektiği konusunda uyardık” dedi.

Coronavirus tehdidine karşı alınacak önlemler