“COVID-19’un sıfır noktası” turizm destinasyonu olmaya aday

Coronavirus salgınının sıfır noktası, Çin’in Wuhan kenti, dark turizm destinasyonu olmaya aday… Çinlilerin en çok ziyaret etmek istediği şehir Wuhan oldu.

Çin’de yapılan bir araştırmaya göre coronavirus salgını sona erdikten sonra Çinlilerin en çok ziyaret etmek istediği şehir Wuhan oldu. Aynı araştırmada daha önce Pekin ilk sırada yer alıyordu.

Habertürk’ten Selim Karahan’ın haberine göre, Çin Sosyal Bilimler Akademisi (CASS) Turizm Araştırma Merkezi ile Tencent Kültür ve Turizm Araştırma Merkezi’nin yaptığı araştırmaya göre, Çinliler salgın geçtikten sonra en çok, corona virüsün çıkış noktası olan Wuhan’ı ziyaret etmek istiyor.

PEKİN VE ŞANGHAY’I GERİDE BIRAKTI

Kuruluşların 15 bin 163 kişiyle gerçekleştirdiği anketler ve 20 milyon sosyal medya paylaşımından elde edilen verilere göre, Wuhan Çinlilerin en çok ziyaret etmek istediği şehir unvanını Pekin’in elinden aldı. Araştırmanın sonuçları Çin’de sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu.

“KAHRAMAN ŞEHRE DESTEK”

Son verilerle ilgili açıklamada bulunan CASS Turizm Araştırma Merkezi Direktörü Song Rui “Araştırma sonuçlarının ülkenin dört bir yanından insanların “kahraman şehre” desteğini yansıttığı söylenebilir” ifadelerini kullandı.

Bu arada Wuhan’ın içinde bulunduğu Hubei eyaletinde yer alan Shennongjia Ormanı ve Yellow Crane Kulesi araştırmada ilk defa Çin’de en çok ziyaret edilmek istenen 10 turist atraksiyonu arasına girdi.

Çinlilerin en çok ziyaret etmek istediği ülkeler ise sırasıyla Tayland, Rusya ve Japonya oldu.