THY’de iki istifa daha…

Türk Hava Yolları’nda (THY) kapsam dışı personele imzalatılmak istenen yeni ücret tarifesi sonrası arka arkaya istifalar gelmeye devam ediyor.

Türk Hava Yolları’nda kapsam dışı personele imzalatılmak istenen yeni ücret tarifesi sonrası arka arkaya istifalar gelmeye devam ediyor.

THY’de sendika üyesi olmayan çalışanlarla ilgili yeni ücret düzenlemesini geçtiğimiz günlerde ilan edilmişti.

Düzenlemeyle birlikte ücretlerde ciddi bir kayıp oluşurken 2021 yılın sonuna kadar da ikramiye ödenmeyeceği belirtildi. Şartları kabul etmeyen personel ise şirketle yollarını ayırma kararı aldı.

Şirketin Uçuş Operasyon Çözümleri Müdürü Murat Gökten, Dijital İş Geliştirme Müdürü Şeyda Tartar’ın da bulunduğu bazı müdürlerle birlikte 100’e yakın çalışan istifa ederken, dün de THY Gelir Yönetimi Başkanlığı, Gelir Yönetimi ve Ücret (Yurt içi) Müdürü Ayşe Lekesiz ile THY İstihdam Başkanlığı Sağlık Müdürü Mehmet Deniz Aybey emekliliklerini talep ederek görevlerinden ayrıldı.

İKİ MÜDÜR DAHA İSTİFA ETTİ

Airporthaber’in aktardığı habere göre Türk Hava Yolları Pazarlama Başkanlığı’na bağlı Kampanya Yönetimi ve Müşteri Analitiği Müdürü İsmail Semerci ile THY Slot Koordinasyon Müdürü Billur Gökhan da istifa ederek görevlerinden ayrılma kararı aldı.