Turizm sezonunu 14 Mayıs’ta açacak

Yunanistan Turizm Bakanı Yardımcısı Sofia Zaharaki

Last Updated on 29 Mart 2021 by Turizm Günlüğü

Yunanistan, turizm sezonunu 14 Mayıs’ta açacak.

Yunanistan Turizm Bakanı Yardımcısı Sofia Zaharaki, Yunanistan’da turizm sezonunun 14 Mayıs’ta açılacağını ve tatil için ülkeye gelenlerden AB ülkelerinden birinin onayladığı aşı belgesi isteneceğini belirtti.

Yunanistan Turizm Bakan Yardımcısı Sofia Zaharaki, Mega TV’de yaptığı konuşmada, Yunanistan’da turizm sezonunun 14 Mayıs’ta açılmasının beklendiğini dile getirdi.

Bakan Zaharaki, o zamana kadar İsrail ile bir pilot uygulamanın başlayacağını ve ilk İsrailli turistlerin geleceğini belirtti.

AŞI BELGESİ İSTENECEK

greekcitytimes.com haber sitesinin okuyucularına duyurduğu haberde, Yunanistan’a gelecek yabancı ülke turistlerinin, ülkeye girebilmeleri için bir aşı sertifikasına, negatif bir PCR testinin yanı sıra, muhtemelen Covid-19 hastalığını geçirip geçirmediklerine dair bir sertifika isteneceğini belirten Zaharaki “Bütün bu belgelerin  bir AB sertifikası olarak onaylanması gerekiyor, ayrıca tüm sınır giriş kapılarında hazlı tanı kitleri ile test yapılacağını söylemek istiyorum” diye konuştu.

TURİZM ÇALIŞANLARI ÖNCELİKLİ AŞILANACAK

Sözcü Gazetesi’nden Yaşar Anter’in aktardığı habere göre Zaharaki; turizm çalışanlarına aşılamada öncelik verileceğini belirterek bu yılki turizm sezonunun geçen yıldan daha iyi olacağını söyledi.