Zelenskiy’den “Türkiye’ye tatile gidin” çağrısı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, vatandaşlarına Türkiye’ye tatile gitmeleri çağrısı yaptı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi toplantısının ardından Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’ye 10 Nisan’da yaptıkları ziyaretin çok iyi geçtiğini belirten Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy, “Türkiye devletine, özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minnettarım. Kendisi gerçekten Ukrayna’yı destekliyor” dedi.

Ziyaret sırasında önemli anlaşmalara imza atıldığını ifade eden Zelenskiy, “Jeopolitik sorundan bahsederken, bugün en önemlisi, Ukrayna’nın huzuru ve partnerlerimizin desteği.

“TÜRKİYEYİ DESTEKLEDİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ”

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Zelenskiy, Rusya’nın Türkiye’ye uçuşları sınırlamasına da değerlendirerek, Ukrayna vatandaşlarına Türkiye’ye tatile gitmeleri çağrısı yaptı.

Ukrayna ve Türkiye arasında turist akışının artırılabileceğini belirten Zelenskiy, “Duydunuz, Ruslar, Rusya Federasyonu’ndan Türkiye’ye turizmi sınırlayacaklarını söylediler. Bu onların kişisel meselesi. Bizim ise tam tersi, turizmi geliştirmemiz ve Türkiye’yi desteklediğimizi göstermemiz gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.