Ziraat Bankası golf sahası satın aldı

“Ziraat Bankası Demirören Grubu’ndan 18 delikli bir golf sahasını 320 milyon dolara satın aldı. Her bir deliği vatandaşa 17.7 milyon dolara mal olacak.” Bu sözler CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’tan geldi.

Ziraat Bankası’nın Demirören Grubuyla yürüttüğü kredi ilişkileri nedeniyle halkın yüksek maliyetler ödemek durumunda kaldığını söyleyen Çetin Arık, Demirören Grubu’nun 10 milyon dolara aldığı Kemer Country Golf Kulübü’ne ait golf sahasını 320 milyon dolara Ziraat Bankası’na sattığını belirtti.

Sözcü Gazetesinden Erdoğan Süzer’in haberine göre Arık, “Bu satışla millet çapı 11, derinliği 10 santimetre olan, toplam 18 deliği bulunan bir golf sahası sahibi oldu. Bu deliklerin her birinin millete maliyeti 17.7 milyon dolardır” diyerek bin lira borcunu ödemedi diye çiftçiye haciz gönderen Ziraat Bankası’nın Demirören Grubu’na 750 milyon dolarlık kredi açtığını, Demirören’in de 750 milyon dolarlık krediye karşılık, 10 milyon dolara satın aldığı Kemer Country golf sahasını bankaya teminat gösterdiğini anlattı.