Rusya, tüm Tupolev-154’lerin uçuşunu durdurdu

Rusya, tüm Tupolev-154'lerin uçuşunu durdurdu

Rusya, 92 kişinin yaşamına mâl olan olayın nedeni belli olana kadar, tüm Tupolev-154 tipi uçakların uçuşunu durdurma kararı aldı.

İnterfaks ajansını kaynak gösteren Reuters’ın haberine göre Rusya, uçağın düşme nedeni belli olana kadar, tüm Tupolev-154’lerin uçuşunu durdurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Suriye’ye giderken Soçi açıklarında düşen uçağın ana karakutusu, kıyıdan bin 700 metre uzaklıkta ve 17 metre derinlikte bulundu. Karakutunun en yakın zamanda deşifre ve inceleme işlemleri için Moskova’ya gönderileceği bildirildi.

Rus yetkililer, şu ana kadar yaptıkları açıklamalarda, terör saldırısı ihtimalini dışlayarak, uçağın pilot hatası ya da teknik arıza nedeniyle düştüğünün tahmin edildiğini belirttiler.

Önceki İçerikUBER tüm Türkiye’de yasaklandı!
Sonraki İçerik3. Havalimanı Heathrow’u geride bırakacak!
İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Sektörel dergilerde 15 yıl çalıştı. Turizm gazeteciliğine başladığı Turizmdebusabah.com’un kapanması sonrası Turizm Günlüğü gazetesini kurdu. Turizmgunlugu.com'un genel yayın yönetmeni olarak gazeteciliğe ve sektörel yayıncılığa devam eden Çelik, aynı zamanda 2021'in Mayıs ayında yayın hayatına giren Tourism Diary Dergisi'nin de Yayın Yönetmeni. Dünya Basın Federasyonu (World Press Federation) üyesi olan Çelik, tecrübesini İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi olarak sürdürüyor.