Dünyada ilk! Antibakteriyel uçuş ekibi üniforması üretti

Keyvan Havacılık'tan COVID -19’a karşı antiviral ve antibakteriyel uçuş ekibi üniforması

Uluslararası havacılık tecrübesine sahip uçak mühendisi Mehmet Keyvan tarafından 2020 başında İstanbul’da kurulan Keyvan Havacılık, COVID -19’a karşı antiviral ve antibakteriyel uçuş ekibi üniforması üretti.

Havacılık modasında dünya ölçeğinde pazar lideri olmayı hedefleyen Keyvan, kendi kurduğu Keyvan Havacılık şirketindeki tasarım ekibiyle; antiviral ve antibakteriyel özellik taşıyan, cilt dostu, hafif, yıkanması ve bakımı kolay, konforlu, tiftiklenmeme ve koku giderici özelliğe sahip kumaştan, yüksek kalitede ve uygun maliyetli uçuş ekibi üniformaları hazırlıyor.

Airporthaber.com’dayer alan habere göre konuyla ilgili konuşan Keyvan Havacılık CEO’su Mehmet Keyvan, “Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi sürecinde, üniformaların üzerine tek kullanımlık koruyucu elbise veya tıbbi önlüklerin giyilmesi, havayolu şirketlerinin kültürünü ve renklerini gizlemesine, marka imajlarının kaybolmasına, yolcuların zaman zaman tedirgin olmasına ve yüksek bir maliyete neden oluyor. Havayolu şirketleri için operasyonel maliyetlerden tasarruf sağlamanın yanı sıra virüs ve bakterilere karşı daha yüksek güvenlik sağlayan ve havayolunun kültürünü yansıtan, antiviral ve antibakteriyel kumaştan hazırladığımız üniformalarımızı, tüm uçuş ve yer ekiplerine sunuyoruz. Antiviral ve antibakteriyel kumaştan hazırladığımız şık ve rahat üniformalar, uçuş personelinin ve onların temasta bulunduğu yolcuları virüs ve bakterilerden korumanın yanı sıra, sürdürülebilirlik ve maliyetleri kontrol altına almak açısından da önem taşıyor” dedi.

Keyvan Havacılık, Temmuz 2020 itibarıyla Uluslararası Hava Taşımacılığı (IATA) Stratejik Ortaklık Programı’na kabul edildi.