Kıbrıs’taki otel projesine Egeli turizmciler talip oldu

Last Updated on 24 Haziran 2019 by Turizm Günlüğü

1974’ten beri kapalı olan ve ‘hayalet şehir’ olarak bilinen Maraş’ın turizme kazandırılması amacıyla Türk turizmcilere yapılan çağrı karşılık buldu. Güney Egeli turizmciler, bölgede konaklama tesislerini hizmete sokabileceklerini ifade etti.

Kıbrıs’ta bir zamanların Las Vegas’ı diye adlandırılan ve 1974 Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’ndan sonra Rumların boşaltması nedeniyle kapatılarak, ‘Hayalet kent’ unvanını alan Maraş, 45 yıllık aradan sonra Kıbrıs Türk yönetimi altında yeniden yerleşime açılıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar’ın 1974’ten beri kapalı olan ve ‘hayalet şehir’ olarak bilinen Maraş’ın turizme kazandırılması amacıyla Türk turizmcilere yaptığı çağrı karşılık buldu.

Güney Egeli turizmciler, Maraş için hazır olduklarını, yapılacak anlaşmalar sonrası bölgede konaklama tesislerini hizmete sokabileceklerini ifade etti.

BÜLENT BÜLBÜLOĞLU: MARAŞ BÖLGESİNDE İŞİMİZ ZOR OLMAYACAKTIR

Hürriyet’ten Ali Gündoğan’ın haberine göre; Güney Ege Turistik Otelciler İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Maraş bölgesinde atıl durumdaki otel ile işletmelere talip olduklarını belirtti.

Bülbüloğlu, “Kıbrıs, en çok İngiliz turistleri ağırlar. Muğla’nın turistik şehirleri en çok İngiliz misafirlerle çalışır. İngiliz turistlerin klasik tatil anlayışı, yeme, içme ve eğlence anlayışlarını çok iyi bildiğimiz için Maraş bölgesinde işimiz zor olmayacaktır. Güney Ege otelcileri olarak, Maraş bölgesinin konaklama tesisi ve işletmelerine talibiz. Kıbrıs, bu hayalet bölgeyi çalıştıramayacaksa almaya hazırız. Turizm Bakanlığı ve turizmci meslektaşlarımızla görüşme halindeyiz. KKTC Hükümeti’nin Maraş bölgesi kararına göre harekete geçmeye hazırlanıyoruz” dedi.