Türkiye 2017’de Rusların tercihinde ilk üçte yer alacak

ATOR: Türkiye 2017’de Rusların tercihinde ilk üçte yer alacak

Last Updated on 29 Aralık 2016 by Yaşar Çelik

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye’nin 2017 yaz sezonunda en çok tur satışının yapıldığı ilk üç turist noktası arasında yer alacağını söyledi.
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze’nin açıklamalarına yer veren Sputnik.com’un haberine göre, Türkiye 2017 yaz sezonunda en çok tur satışının yapıldığı ilk üç turist noktası arasında yer alacak.

ATOR Başkanı Lomidze’nin Türkiye turizmine yönelik 2017 öngörüleri şu şekilde: “Toplu satışlar aslına bakarsanız yalnızca ağustos ayı için oldu. Türkiye, 2016 yılında en çok tur satışının yapıldığı 10 nokta arasındaydı. Bu oran da önümüzdeki tarihlerde, önümüzdeki yaz düşmeyecektir. Tahminlerimize göre, mevcut siyasi ve ekonomik durumun korunması halinde Türkiye, 2017 yazında en çok tur satışının yapıldığı turistik noktalar arasında ilk üçe girecek” ifadelerini kullandı.

Lomidze, daha önce yaptığı bir açıklamada da 28 Ağustos’ta charter yasağının kaldırılmasının ardından Türkiye’ye tur satışlarının çok iyi gittiğini belirtmişti.