Vural Öger’in oteli için iflas kararı verildi

Turist Rehberliği ve Seyahat Acentaları Kanunlarında Önemli Değişiklikler Resmi Gazete'de Yayımlandı
Turist Rehberliği ve Seyahat Acentaları Kanunlarında Önemli Değişiklikler Resmi Gazete'de Yayımlandı

Last Updated on 19 Ağustos 2019 by Turizm Günlüğü

Vural Öger’in sahibi olduğu Öger Otel AŞ için iflas kararı verildi. İlk alacaklılar toplantısı ise 10 Eylül’de yapılacak.

Türkiye’ye, Almanya başta olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesinden milyonlarca turist getiren Vural Öger’in sahibi olduğu Öger Otel AŞ için iflas kararı verildi. İlk alacaklılar toplantısı ise 10 Eylül’de yapılacak.

Türkiye’de turizmin gelişmesinde belirgin bir rolü bulanan Vural Öger şimdilerde zorlu bir süreçle karşı karşıya. Almanya’daki iki şirketi için iflas isteyen Vural Öger’in Öger Otel İşletmeleri Tur. AŞ.’si için İstanbul 18. Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı verdi.

BORÇ 100 MİLYON DOLAR

Diken’den Ali Yılmaz’ın haberine göre, bu kararla birlikte, 90 milyon lira sermayeli şirket için tasfiye süreci başladı. İstanbul İflas Müdürlüğü, ilk alacaklılar toplantısı için 10 Eylül’e gün belirledi.

İflasına karar verilen şirketin 100 milyon doları (yaklaşık 560 milyon lira) aşkın borcu bulunuyor.

VURAL ÖGER KİMDİR?

Vural Öger, Türk kökenli Alman politikacı ve iş adamı. Öger Tours havayolu ve turizm firmasının kurucusu ve sahibi olan Öger, Alman Sosyal Demokrat Partisi’nin Milletvekili ve Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Milletvekili olup aynı zamanda Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komitesi’nin bir üyesidir.