İptal edilen yurtiçi ve yurtdışı uçak seferlerinin tam listesi

THY'ye kış darbesi, zarar 100 milyon TL
THY iptal seferler

Last Updated on 7 Ocak 2017 by Yaşar Çelik

Atatürk Havalimanı’ndaki seferlerde aksamalar meydana gelirken birçok sefer iptal edildi.

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndaki seferlerde aksamalar yaşanırken, birçok sefer iptal edildi.

Atatürk Havalimanında iptal edilen tüm yurtiçi ve yurtdışı seferleri öğrenmek için TIKLAYIN 

Sabiha Gökçen Havalimanında iptal edilen yurtiçi ve yurtdışı seferleri öğrenmek için TIKLAYIN 

THY’nin uçuşlarındaki son durumu öğrenmek için TIKLAYIN..

Kentte akşamdan itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı çıkışlı birçok sefer yapılamadı. Havalimanı saat 20.30 ile 21.00 arasında pistlerin kardan temizleme çalışmaları nedeniyle iniş ve kalkışlara kapanırken, havayolu şirketleri birçok seferini iptal etmek zorunda kaldı.

Seferleri iptal olan yolcular otellere yönlendirildi. Bazı yolcuların terminaldeki alanlarda geceyi geçirdikleri görüldü. Yolculara, Türk Hava Yolları (THY) tarafından kumanya dağıtıldı. Seferlerinin durumunu bilgi ekranlarından öğrenen yolcular, bilet satış ofislerinde işlemlerini gerçekleştirdi. Dış Hatlar Terminali’ndeki pasaport kontrol noktalarında ise yoğunluk yaşanmadı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) bağlı ekipler, pistleri karlardan temizleyerek, açık tutabilmek için yoğun çaba sarf etti. Sefere çıkacak uçakların kanat, gövde ve motoruna buz çözücü sıvı uygulandı. Havalimanındaki pistlerin çalışmalar sonucunda iniş ve kalkışlara hazır olduğu öğrenildi.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Atatürk Havalimanı çıkışlı seferlerde iptaller yaşandığını belirtti. Üstün, “Uçuşunuzla ilgili son bilgileri ‘thy.com’ veya ‘4440849’dan güncellemeniz olumsuzluk yaşanmaması adına önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.