Kıbrıs turizmde büyümeyi sürdürüyor!

Kıbrıs; turizmde 25 bine yaklaşık yatak kapasitesine, 1 milyonu aşkın turiste ve 865 milyon dolarlık turizm gelirine ulaştı.

27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla Kıbrıs’ın turizmdeki son durumunu değerlendiren KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Her geçen yıl daha sert bir rekabetin yaşandığı turizm pazarında ‘Kuzey Kıbrıs’ markası Akdeniz bölgesinin hızlı büyüyen destinasyonlarından biri haline geliyor” dedi.

kıbrısgazetesı.com’da yer alan habere göre turizm sektörü hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Fikri Ataoğlu, Saray Hotel ve Celebrity Hotel ile başlayan turizm maceralarının 2 bin 621 yatak, 38 bin 800 turist ve 30 milyon TL’lik bir başlangıç ile olduğunu kaydederek bugün ise 25 binler seviyesinde yatak kapasitesine, 1 milyonu aşkın turiste ve 865 milyon dolarlık bir turizm gelirine ulaşmış olduklarını söyledi.

Turizmde ulaştıkları nokta ile geçmiş 44 yılı karşılaştıran ve elde edilen başarıların göz ardı edilemeyeceğini de ifade eden Ataoğlu, sözlerini “Turizmin ulusal ekonomilere katkısının yanı sıra uluslararası kültürel ve toplumsal iletişimi sağlayıcı ve bütünleştirici rolünün tüm dünyada egemen olması dileğiyle turizm sektörünün Dünya Turizm Günü’nü kutluyorum. Sektörün gelişimine emek verenlere başarılar dilerim” şeklinde bitirdi.

Kıbrıs turizm hedeflerini yükseltti

Bakan Ataoğlu: Kuzey Kıbrıs’ta daha çok turist ağırlayacağız!